Panák se Štetinou jsou pomalí, nemůžou hrát osobně na hráče, míní velezkušený Kopecký

Panák se Štetinou jsou pomalí, nemůžou hrát osobně na hráče, míní velezkušený Kopecký

"Byla to divočina". Toť jasné a stručné hodnocení nedávné sparťanské výhry nad posledními Teplicemi od bývalého kouče Slavie, Baníku, Vítkovic či Drnovic Ivana Kopeckého.

To, že si úřadující vicemistr nechal dát na Letné od tápajících Sklářů dvě branky, podle někdejšího šéfa české jednadvacítky není příliš pozitivní vizitka...

Reprezentant Filip Panák ani slovenský střední obránce Lukáš Štetina ho až tak nezaujali. "Musíme začít od obrany, sparťané mají problémy se stopery. Proti Teplicím chyběl zraněný reprezentant Čelůstka, jenž letenskou obranu drží a organizuje, a Panák se Štetinou jsou pomalí, nemůžou hrát osobně na hráče. Jakmile nemáte silný střed obrany, snadno můžete dostat dva góly i od jednoho z nejhorších týmů ligy," podotkl na iSport.cz pětasedmdesátiletý odborník.

Navzdory čtyřem nastříleným brankám nezářil ani třiatřicetiletý kapitán Bořek Dočkal, jenž už byl kritizován i po duelu v Ostravě. "Do budoucna už bych s ním moc nepočítal. Bořek je lídrem kabiny, ale na hřišti přestává hlavně proti silnějším soupeřům stačit. V pohárech a těžkých ligových zápasech už asi mockrát důvěru nedostane. Roky nezastavíte," přidal na serveru isport.blesk.cz česko-slovenský kouč roku z roku 1986.

Letenským bude v dohledné době chybět zraněný Adam Hložek, což by se mělo podepsat zejména na ofenzivní řadě. "Sparta se musí modlit, aby jeho trable s kolenem nebyly na delší dobu. V poslední době byl zraněný víckrát, což je trochu logické: ligu pravidelně hraje už od šestnácti. Člověk není stroj, opotřebovává se. Adam není výjimka. Snad se brzy dá dohromady, aby netratila Sparta ani reprezentace," uzavřel dlouhodobý expert Deníku Sport Kopecký.

Je Slovácko českým Leicesterem? Stojí v pozadí úspěchu Mynář? A podepisovala se smlouva o přestupu na Hradě?

Zdroj: isport.blesk.cz