Křetínského vstup do Premier League nemá a nebude mít vliv na provoz Sparty a její další fungování...

Křetínského vstup do Premier League nemá a nebude mít vliv na provoz Sparty a její další fungování...

Ještě před svým vstupem do West Hamu si Daniel Křetínský nechal v rámci UEFA vypracovat pečlivou analýzu, jestli jeho majetnické podíly ve dvou klubech startujících v Evropské lize náhodou nemohou jeden z nich ohrozit.

Obavy se ukázaly být liché a vše by mělo být v pořádku. Jeden z nejbohatších Čechů, který stojí v čele letenského "S" již od roku 2004, navíc vyslal směrem ke sparťanskému managementu jasné signály, že dvanáctinásobný mistr Česka zůstává jednou z jeho priorit.

"Není to tak, že by mu Praha už byla malá," citoval server idnes.cz zdroj blízký aktuálně třetímu týmu Fortuna:ligy, což znamená, že by měl šestačtyřicetiletý rodák z Brna ekonomicky zvládnout jak pražskou, tak londýnskou značku.

Klid do sparťanských řad se snažil vnést i ředitel komunikace Ondřej Kasík. "Tato věc nemá na Spartu dopad v negativním slova smyslu. Nemá a nebude mít vliv na provoz klubu a jeho další fungování," zdůraznil na portálu idnes.cz zaměstnanec Sparty.

Naopak - nereálný není například přípravný zápas obou klubů, nemluvě o tom, že mladé pušky a la Ladislav Krejčí mladčí či Adam Hložek by mohly mít v budoucnu cestu na ostrovy o něco snazší...

"Mým osobním cílem je pomoci nastavit spolupráci mezi AC Sparta Praha a West Ham United tak, aby z ní profitovaly oba kluby. Samozřejmě v rámci pravidel, která jsou nastavena ze strany UEFA. West Ham by se mohl stát branou do Premier League pro hráče z našeho regionu," zakončil sám Křetínský.

Je Slovácko českým Leicesterem? Stojí v pozadí úspěchu Mynář? A podepisovala se smlouva o přestupu na Hradě?

Zdroj: idnes.cz