Krmenčík a Kuchta se prý chovají trochu jako pitomci. V éře Kollera s Barošem by v repre nehráli ani za déčko

Krmenčík a Kuchta se prý chovají trochu jako pitomci. V éře Kollera s Barošem by v repre nehráli ani za déčko

Mistrovská Slavia v poslední době pookřála a vrátila se na čelo prvoligového peletonu, za což internacionál Ladislav Vízek pochválil zejména jejího šéfa Jindřicha Trpišovského.

"Jindra je zapálenej trenér, chce týmu pomoct. Překvapuje mě, jak mluvil o Lingrovi. Prý že jednou bude lídr mužstva. To už jsem si přečetl o tolika hráčích. Ale nic proti, jestli si to myslí, budu mu věřit. Lingr je slušnej kopáč. Když má den, moc dobře se na něj kouká. S Pardubicema předváděl super kousky," chválil exkarvinský expres olympijský vítěz z roku 1980, jehož slova nabídl isport.blesk.cz.

Podle něj na to však byl dost sám. O reprezentačních forvardech Janu Kuchtovi a Michaelu Krmenčíkovi, kteří v dosavadním průběhu Fortuna:ligy zařídili 10 branek, si k tomuto datu moc nemyslí. "Ze Slavie mám pořád pocit, že není úplně vyladěná. Kuchta se vzteká, když nejde do hry, extempore má za sebou povícero. Na hrotu se to točí jak vítr na Sněžce. Není to dobře, rozleptává to vztahy, někteří borci to nemusí brát dobře. Znám to. Něco jsem odehrál a zažil. Jindrovi tuhle situaci nezávidím. S Krmenčíkem má v mužstvu dva reprezentační útočníky, dva kohouty na jednom smetišti. To není pro trenéra jednoduché. Musí pro ně určit role, ale zatím tam nic takovýho nevidím. Nicméně i díky brankám těchto kluků se Slavia vytáhla na špici," vypíchl alespoň jedno pozitivum bývalý hráč francouzského Le Havru, jehož názor vyšel na stránkách Deníku Sport.

Vízek si neodpustil i poněkud ostřejší poznámku, která se týká jejich účasti v současném národním mužstvu Jaroslava Šilhavého. "Při debatách o fotbale často slýchávám, že za Schickem zeje v reprezentaci obrovská díra. Kamarádi říkají, jak jsme na tom s útočníky špatně. Víte, spousta lidí si pořád pamatuje Baroše s Kollerem, se Šmícou. Boží generaci. Je to vůči Krmenčíkovi s Kuchtou krutý, ale v jejich éře by nehráli ani za déčko. Tak to prostě je. Navíc se oba chovají trochu jako pitomci. V tom si jsou hodně podobní. Proto si přeju, aby byl na březnovou baráž Schick v pohodě. Z hlediska postupu je to naprosto klíčová věc," zaknnčila na iSport.cz ikona Dukly.

Jak důležité je míti Mandouse. Bez něj by Slavia první nebyla. A proč si Trpišovský měnil o pauze kalhoty?

Zdroj: isport.blesk.cz