Film o Baníku fandům otevře zavřené dveře a nabídne pohled do míst, jež z tribun, novin a sociálních sítí nejdou vidět

Film o Baníku fandům otevře zavřené dveře a nabídne pohled do míst, jež z tribun, novin a sociálních sítí nejdou vidět

Šestnáctý listopadový den vpadne do ostravských kin nový dokumentární snímek "Nejlepší u nás!!!", který v rámci blížících se oslav 100 let od založení klubu poodhalí zákulisí Baníku.

V sezoně 2020/2021 byl pro tuto příležitost součástí týmu i tříčlenný filmový štáb, který dá bez příkras, retuší a cenzury fanouškům nahlédnout nejen do atmosféry v kabině...

Pod režií je podepsán režisér Adam Sušovský. "Film vznikl u příležitosti oslav sto let založení klubu, ale rozhodně to není klasický dokument zachycující jen jeho historii. Záměrně jsme se vydali úplně jinou cestou, ukazujeme současný Baník v reálném a necenzurovaném prostředí největších ligových zápasů této doby. Zažijete emoce, které přinášejí sladká vítězství i hořké porážky prolnuté s osobními příběhy jeho fanoušků. Poznáte každodenní dřinu, úspěchy a nezdary sportovců a nahlédnete do duší nejlepších fotbalových fanoušků v zemi. Poznáte rivalitu k soupeřům, která často balancuje na tenké hraně nenávisti, ale ve skutečnosti je postavena na upřímném respektu k nim," zaznělo z úst filmaře, který stojí také za scénářem.

Producent filmu František Suchan prozradil, že tvůrci chtěli, aby vzniklo nadčasové díla, které bude obrazem toho, jak Baník funguje fotbalově a jaký silný vztah jeho příznivci ke klubu cítí.

Stručný komentář pak přišel i z útrob Bazalů, jak od trenéra, tak od vlastníka. "Diváci si koupí vstupenku za zavřené dveře. Film ukazuje Baník a všechny lidi kolem něj takové, jací jsou. Stejně jako náš klub je přímý, někdy i drsný, ale to jsme přesně my: Fotbalisté a fanoušci z hornického města. Baník není zrovna nedělní škola, ale srdce tady máme všichni obrovské," přidal hlavní kouč nyní pátého celku tabulky Ondřej Smetana, jehož slova vyšla na sport.cz.

"Je to zajímavý dokument o fungování jednoho z nejznámějších klubů v České republice. Fanoušci i lidé, kteří mají fotbal rádi, se díky němu dostanou do míst, které z tribuny, z novin a ze sociálních sítí nikdy nemohou vidět," objasnil sportem.cz citovaný majitel Václav Brabec.

Obsáhlé interview s režisérem si můžete přečíst na oficiálních stránkách zaměstnavatele Laštůvky, Almásiho, Kuzmanoviče a spol., kteří budou v příštím ligovém kole hostit druhou Viktorii Plzeň.

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.