Příbram přebírají Zápotočný se Slepičkou. U Litavky budou řešit i hráče s nemalými penězi bez adekvátních výkonů

Příbram přebírají Zápotočný se Slepičkou. U Litavky budou řešit i hráče s nemalými penězi bez adekvátních výkonů

Příbram se rozhodla kvůli ne až tak přesvědčivým výsledkům odvolat trenéra Jozefa Valachoviče, jenž působil u řeky Litavky od letošního března.

Společně s bývalým reprezentantem Slovenska, který byl podepsán pod poslední dvě prohry s Třincem i Líšní, se loučí také Huňa a Murár. "Chtěl bych poděkovat trenéru Valachovičovi za práci, kterou pro klub odvedl. Jaro se nám vydařilo a do posledních kol jsme bojovali o setrvání v soutěži. Poté jsme měli dobrý start do nového ročníku, když jsme zvítězili v Prostějově. Bohužel další zápasy již nevyšly podle představ a především v domácím prostředí jsme ztráceli spousty bodů a momentálně jsme na pozicích hrajících o záchranu. Rozhodli jsme se tedy pro trenérskou změnu. Děkuji také za práci trenérům Jánu Murárovi a Danu Huňovi, kteří u prvního mužstva také končí. Všem přeji do dalšího angažmá jen to nejlepší," zaznělo z úst prezidenta Jaroslava Starky, jehož slova nabídl web fkpribram.cz.

Situaci následně okomentoval i jeho syn Jan Starka, který je ředitelem. "Byli jsme na jaře kousek od setrvání v nejvyšší soutěži a vše se mohlo vyvíjet jinak. Letošní sezona bohužel nevychází podle představ a rozhodli jsme se tým znovu nastartovat změnou na pozici trenéra. Trenéru Valachovičovi a jeho asistentům děkuji za služby a profesionalitu, kterou po celou dobu svého angažmá projevovali a přeji jen vše dobré do dalších působišť," uzavřel příbramský funkcionář.

Novým hlavním trenérem, který bude debutovat v nové roli 20. listopadu proti Vysočině Jihlava, byl jmenován dosavadní kouč rezervy Tomáš Zápotočný, jemuž bude asistovat Miroslav Slepička. Zbytek realizačního týmu doplní kondiční kouč Jakub Šindelář, s tím, že trenérem brankářů zůstává Radek Sňozík...

"Je to člověk, který zná místní prostředí a který zde vyrostl v úspěšného fotbalistu. To samé platí i o Mírovi Slepičkovi. Věřím, že se této dvojici podaří zlepšit výsledky a začneme opět sbírat body také na domácím hřišti, kde se nám to bohužel v minulých měsících nedařilo," doplnil na fkpribram.cz Jan Starka.

Třináctý tým FNL vsadil na vlastní odborné zdroje i kvůli omezenému rozpočtu. "Nenacházíme se v ideální finanční situaci, jelikož jsme přišli o finanční prostředky po sestupu z nejvyšší soutěže a také město Příbram nám snížilo finanční příspěvek o dvě třetiny oproti předchozím rokům. Proto jsme se rozhodli dát šanci u prvního týmu našim nadějným trenérům, kteří jsou zároveň odchovanci našeho klubu. Budeme také řešit situaci několika hráčů, kteří klub stojí nemalé peníze a kteří neodvádějí adekvátní výkony. Doufám, že se novým trenérům bude dařit a že se posuneme tabulkou vzhůru, jelikož nyní jsme blízko sestupovým pozicích, ale stačí čtyři povedené zápasy a rázem budeme v popředí tabulky. Očekávám také větší zapojení našich mladíků do prvního mužstva," zakončil první muž příbramské kopané.

O tom, jak to má Křetínský s West Hamem, už víme. Jak to je ale se Spartou? A co s tím má společného český sport?

Zdroj: fkpribram.cz