Další ztráta pro českou reprezentaci. V závěrečném kvalifikačním boji nebude k dispozici Kalas

Další ztráta pro českou reprezentaci. V závěrečném kvalifikačním boji nebude k dispozici Kalas

Závěr kvalifikace o světový šampionát v Kataru počítají padlé. Reprezentace se musí obejít bez trenéra Jaroslava Šilhavého, který měl pozitivní test na koronavirus, ale i celá řada hráčů nebude k dispozici jeho asistentovi Jiřímu Chytrému. Poslední ohlášená absence je registrována do středu obrany.

Češi zakončí kvalifikační skupinu konfrontací s Estonskem, ale již nyní je jisté, že si v březnu zahrají baráž o světový šampionát. Raději by ale ve své skupině obsadili druhé místo v tabulce, které ale náleží Walesu s tříbrankovým náskokem. Matematika je jasná, Češi potřebují porazit vysoko Estonsko a věřit, že si Belgie zastřílí proti Velšanům.

Vinou zranění už ze srazu odjel brankář Jindřich Staněk, kterého nahradil Filip Nguyen. Asistent Chytrý však aktuálně řeší problémy ve středu obrany. Čelůstka s Kúdelou vydali již před srazem, navíc se k nim přidal nyní i Tomáš Kalas. K dispozici jsou tak Brabec, Zima a nováček Panák.

Důvodem absence Kalase v úterní bitvě je zranění, které si reprezentant již přivezl z anglického Bristolu. „Kalas se od týmu odpojil kvůli zranění, se kterým už na reprezentační sraz přijel,“ zaznělo v neděli z úst mluvčího národního týmu Petra Šedivého.

Zdroj: repre.fotbal.cz