Stomilionová přetahována mezi Chelsea a Realem? Leverkusen si může začít mnout ruce

Stomilionová přetahována mezi Chelsea a Realem? Leverkusen si může začít mnout ruce

Na přestupovém trhu se schyluje k zajímavé přetahované o osmnáctiletý klenot Leverkusen. Florian Wirtz na sebe strhl pozornost dalšími skvělými výkony a nové sezoně si připsal již sedm branek a stejný počet asistencí ve čtrnácti soutěžních zápasech. Bundesligový tým začíná tušit, že svou hvězdičku již dlouho ve svých řadách neudrží, ale může si i začít mnou ruce, neboť jeho uvolnění bude za pořádný balík.

Vážným zájemcem o jeho služby jsou Los Blancos. Vedení Bíleho baletu v tom vidí jasný záměr, neboť se nemůže plně spolehnout na služby Garetha Balea, Edena Hazarda či Marca Asensia. I proto byl německý mladík označen za přestupovou prioritu, ačkoliv jeho cenovka se údajně pochybuje okolo sto milionů liber.

Výběr kouče Carla Ancelottiho však čelí silné konkurenci, neboť se proslýchá, že Wirtz uvízl také v hledáčku londýnské Chelsea. Tamní lodivod Thomas Tuchel je velkým obdivovatelem jeho schopností a vedení Blues již žádal, aby mu poskytlo finance na jeho podpis.

Zatímco výše zmínění giganti jsou označování za největší zájemce, ve hře jsou i další adresy, na kterých by mohl německý reprezentant skončit. Jeho jméno je skloňováno také v souvislosti s Liverpoolem, Tottenhamem či oběma celky z Manchesteru. Pozadu prý není ani Newcastle, který s novým investorem v zádech plánuje výrazné posílení kádru. V Německu po něm také pošilhává Bayern Mnichov.

Zdroj: elnacional.com

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.