Blýská se Barceloně na lepší časy? Ve hře je staronový sponzor, který může klubu výrazně pomoci

Blýská se Barceloně na lepší časy? Ve hře je staronový sponzor, který může klubu výrazně pomoci

Poslední měsíce se ve spojitosti s Barcelonou nemluví o ničem jiném než o finanční krizi a věcem z toho vyplývajících. Utahování opasků mělo za následek odchod Messiho, ale i nákup nových tváří. Katalánský obr se výsledkově trápí a angažována byla na postu trenéra ikona Xavi, ke kterému vedení i fanoušci nyní upínají svou naději. Mohlo by se ale blýskat na lepší časy i co se financí týče…

Smlouva s hlavním sponzorem Rakutenem brzy vyprší na své platnosti a španělský list Fichajese přispěchal s informací, že může být obnovena spolupráce s Qatar Airways. Tato značka je údajně ochotna platit Barceloně ročně až 100 milionů eur, což by poskytlo zajímavé finance na realizování posílení kádru.

Vzájemné vztahy nebyly poslední roky zrovna nejlepší, ale Qatar Airways je ochotna se dohodnout a podobného názoru je zřejmě i vedení klubu. Získaná částka by mohla pomoci ve snaze ulovit norského kanonýra Erlinga Haalanda, který bude v létě k mání za 75 až 90 milionů eur díky klauzuli ve smlouvě.

Barcelona zoufale pošilhává po ofenzivních hvězdičkách, které by posílily její řady. Delší dobu se skloňuje jméno Raahema Sterlinga, ale pozadu nejsou také Mauro Icardi či Mohamed Salah. Je však nepříliš pravděpodobné, že by Liverpool chtěl pouštět svou hlavní palebnou sílu v časech, kdy zažívá nebývalou formu.

Haaland figuruje v plánech katalánského klubu dlouhodobě, ale zájem ochabl v posledních měsících právě vinou finančních potíží. Získáním staronového sponzora by se ale naskytla zajímavá suma, která by mohla být investována do hráčského kádru.

Zdroj: fichajes.com