Chytrý: Zranění Kalase je nepříjemné, byl by lídrem obrany, zápas s Estonskem bude v odvetě mnohem náročnější

Chytrý: Zranění Kalase je nepříjemné, byl by lídrem obrany, zápas s Estonskem bude v odvetě mnohem náročnější

V úvodu kvalifikace Češi porazili Estonsko na neutrální půdě vysoko 6:2. „Poslední výsledky Estonska ukazují, že šli výkonnostně hodně nahoru. Dokázali odehrát dobrá utkání s účastníky Eura. V přípravě porazili Finsko 1:0, se Švédskem prohráli 0:1, ve dvojzápase s Walesem uhráli remízu a porážku taky jen o gól. Takže výsledky jasně ukazují, že nás čeká velice těžké utkání,“ nastínil asistent trenéra Jiří Chytrý, že odveta bude mnohem náročnější, jeho slova citoval web repre.fotbal.cz.

Fyzickou a organizační hru mají Estonci velice dobrou. „Hlavní síla Estonska je v organizaci hry, která je velice dobrá. Jsou fyzicky vyspělí a velice zdatní, dokážou pracovat po celé utkání. Jsou velmi nebezpeční, mají jednoduchý přechod do útoku. Útočníci Anier, Sorga či Sappinen se dokážou prosadit. Dokázali dát Belgii ve dvou zápasech tři góly. Velice nebezpeční jsou také ze standardek. My si chceme vynutit převahu, dominovat na míči a dostávat se do šancí,“ upozornil Chytrý, který zastupuje Jaroslava Šilhavého, jenž má koronavirus.

Minimálním cílem ve skupině byla baráž. „Pokusit se hrát o první místo ve skupině, to bylo nějaké přání. Minimálně jsme si chtěli zajistit baráž, což se povedlo. Že v ní budeme čelit kvalitním soupeřům, to bylo dané už dopředu. Jediná věc, kterou jsme si mohli trochu pomoci, bylo druhé místo a případně se dostat mezi nasazené týmy. Tím pádem bychom hráli první utkání doma,“ konstatoval.

Situaci zkomplikovalo zranění Tomáše Kalase, který musel reprezentační sraz opustit. „Je to nepříjemné, protože už na začátku srazu jsme avizovali, že Tomáš bude lídrem obrany a s ním bude hrát jeden z dvojice Brabec a Zima. Situace je prostě teď taková. Věřím, že to kluci zvládnou dobře. Je dobře, že aspoň spolu odehráli přípravné utkání s Kuvajtem. Věřím, že si povedou stejně dobře i zítra,“ zakončil na webu repre.fotbal.cz trenér Chytrý.

Zdroj: repre.fotbal.cz