Špička v lize Jablonci ujíždí. MOL Cup tak asi bude nejsnazší cesta, jak se dostat do pohárů...

Špička v lize Jablonci ujíždí. MOL Cup tak asi bude nejsnazší cesta, jak se dostat do pohárů...

Jabloneckému kádru se konečně po devíti zápasech podařilo vyhrát, což odnesl v osmifinále domácího poháru druholigový Varnsdorf.

"Je to samozřejmě úleva ale i naše povinnost, protože jsme hráli se soupeřem z nižší soutěže. Tyhle zápasy bývají hrozně ošemetné. Soupeř přijede a nemá co ztratit," připomněl obvyklý scénář asistent Petra Rady Zdeněk Klucký, jehož slova nabídl web fkjablonec.cz.

Zelenobílí si navíc mohli vyzkoušet alternativy v defenzivní linii, které se budou hodit v nejbližší době. Zatímco Jaroslav zelený bude chybět kvůli trestu za žluté karty ve Fortuna:lize proti Slavii, Vojtěch Kubista zase nebude moci nastoupit v Evropské konferenční lize proti Alkamaru.

"Vyzkoušeli jsme si Surzyna s jedním i druhým stoperem a viděli jsme, že to odehrál docela slušně. On už tam nějaká soutěžní utkání sehrál, co jsme se s ním bavili. Štěpánka jsme použít nemohli, ještě se necítil stoprocentní do zápasu, ale v tréninku už je. Martinec ještě s tréninkem ani nezačal," krčil rameny po postupu do pohárového čtvrtfinále Klucký.

Bronzový tým z minulé sezony je po úvodních čtrnáctí kolech až dvanáctý. Bude to znamenat to, že se bude soustředit ohledně případného opětovného postupu do Evropy právě na MOL Cup? "Není to jediná cesta. Špička nám v lize ujíždí. Ale bude to asi nejsnazší cesta, jak se dostat do pohárů. Ale je to ještě daleká cesta," zakončil na fkjablone.cz člen realizačního týmu ze severočeské Střelnice.

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.