Rajnoch má o nenahraditelnosti Schicka jasno a Krmenčíka, Vydru či Kuchtu jeho slova asi nepotěší...

Rajnoch má o nenahraditelnosti Schicka jasno a Krmenčíka, Vydru či Kuchtu jeho slova asi nepotěší...

Exreprezentant Jan Rajnoch se ve svém posledním sloupku pro portál sport.cz vrátil k přípravnému střetu s Kuvajtem (7:0), v rámci nějž nechápal, že realizační tým nechal hrát kompletních devadesát minut hodně vytíženého středopolaře West Hamu Hunited Tomáše Součka.

"Před časem jsem mluvil o tom, že mám strach o Hložka, a teď je zraněný. Tak za sebe říkám, že bych nechal sedět Součka. Tomu, že hrál celý zápas, nerozumím," kroutil hlavou čtyřicetiletý odbornik, jehož slova vyšla na sport.cz.

Střet se zemí jako Kuvajt vůbec považoval za zbytečný. "Být trenéry, prostě bych volil raději modelový zápas. Klidně proti Sigmě, když už se hrálo na Hané, nebo se mohlo hrát v Praze. Třeba proti někomu z ČFL. Účel by to splnilo stejný jako Kuvajt," přidal na sport.cz bývalý stoper Sigmy, Viktorie Plzeň či Mladé Boleslavi.

V úterý večer proti Estonsku se očekává výhra také. Tím spíš, že se v březnu dokázalo vyhrát na soupeřově půdě hokejovým výsledkem 6:2. Proti Kuvajtu se však neprosadil žádný útočník a nejlepší střelec posledních sezon Patrik Schick z Bayeru Leverkusen opravdu bolestně chybí...

"Musíme se znovu vypořádat s absencí útočníka číslo jedna - Patrika Schicka. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale v tuhle chvíli je nenahraditelný. A je jedno, jestli na jeho místě nastupují Krmenčík, Kuchta nebo Vydra. Takovou kvalitu prostě nemají, potvrdilo to Euro, a když v sestavě Patrik není, mezera je velká," ozřejmil na sport.cz kouč Motorletu Praha.

Byť bude absentovat také Tomáš Kalas, jenž se podle něj vypracoval do pozice jednoho z nejlepších stoperů, v tomto případě až takový problém nevidí. "Tohle zvládneme a ani do budoucna se nemusíme bát, jelikož jsou v záloze mladí hráči jako Zima nebo Panák," zmínil obránce Turína a Sparty odchovanec letenského "S", jenž v minulosti prošel také Cottbusem a hned třemi tureckými adresami.

Druhé a nasazené Česko? Výhra 6:0, prohra Walesu s Belgií, ztráta Norů v Nizozemsku a Turků v Černé Hoře

Zdroj: sport.cz