Na Slovácku očekáváme řežbu, hlásí před nedělním šlágrem kola sparťanský asistent Loučka

Na Slovácku očekáváme řežbu, hlásí před nedělním šlágrem kola sparťanský asistent Loučka

Udržet se na dostřel čela, o to ve šlágru 15. kola půjde Slovácku i Spartě, které se na východě Moravy utkají o třetí místo podzimní poloviny soutěže a eventuální posun výš. Oba týmy se tak připravují s nejvyšší možnou pečlivostí.

 

“Slovácko dlouhodobě předvádí výborné výkony, tuto sezónu v tom pokračují, takže nás nečeká nic lehkého,” shrnuje lakonicky rozložení sil před nedělním šlágrem kola Vrbův asistent Luboš Loučka. s tím, že utkání by mohlo být hodně podobné s předchozí návštěvou na východě republiky, kde před třemi týdny Sparta remizovala 2:2 na Baníku. “Bude to zase řežba,” předpokládá Loučka.

Na zápas se těší i část letenské kabiny. “Tyhle zápasy se nám hrajou líp než když někde musíme dobývat nebo je to nějaká válka,” prohlásil v rozhovoru pro klubovou televizi Sparty záložník rudých David Pavelka. Na comeback se po zdravotních problémech připravuje i Ladislav Krejčí I., který to na rozdíl od Pavelky - jež na Slovácku začínal svou ligovou kariéru -  až tak pozitivně nevidí. “Mě se vždycky na Slovácku hrálo těžce, tam je to složitý, ale věřím, že se na to dobře připravíme a uspějeme,” hlásí Krejčí. 

Tajemní jsou v kabině soupeře. “Co by mohlo na Spartu platit si necháme pro sebe. Není třeba to ventilovat,” uvedla v rozhovoru pro klubovou televizi opora defenzivních řad Slovácka Michal Kadlec a přidal tradiční dodatek: "Trénujeme na tom a pracujeme na tom. Samozřejmě na ni platí to, co na ostatní soupeře - bojovnost, nasazení, odvaha.” Sparta poslední dva zápasy na Slovácku vyhrála, pokaždé šlo nicméně o vyrovnanou bitvu, kterou rozhodla až poslední čtvrtina utkání. Stejně jako poslední dubnové střetnutí na Letné, které jediným gólem v 70. minutě rozhodl Wiesner. Boj “o třetí” místo vypukne v neděli v 1500.

zdroj: sparta.cz