Conte slaví první výhru na lavičce Spurs, Manchester City si poradil s Evertonem, Ronaldo a spol. prožili debakl ve Watfordu

Dvanáctým kolem pokračuje o víkendu i anglická Premier League. Londýnská Chelsea na půdě Leicesteru zvítězila jasně 3:0 a potvrdila tím roli lídra soutěže. Obrovského a nemilého překvapení se naopak dočkali fotbalisté a fanoušci Manchesteru United, kteří prohráli vysoko 4:1 na půdě Watfordu. Okamžitě se tak opět začalo spekulovat o pozici kouče Solskjaera na lavičce klubu z Old Trafford. West Ham prouhrou ve Wolverhamptonu odmítl druhé místo a Liverpool doma hladce přejel hosty z Arsenalu 4:0. Manchester City po výhře nad Evertonem nadále nahání vedoucí Chelsea. Tottenham otočil duel s Leedsem United ve druhé půli.

Lídr Premier League se v souboji s Leicesterem dostal do vedení již ve čtrácté minutě, kdy po Chilwellově rohu nejvýše vyskočil německý obránce Antonio Rüdiger a přesnou hlavou poslal "Blues" do vedení. V osmadvacáté minutě Kanté zvýšil na 2:0. Již ve druhé půli přidal poslední gól hostuícího celku Christian Pulisic. Leicester se v utkání nezmohl k vůbec ničemu.

Aston Villa nastoupila do svého prvního utkání pod vedením nového kouče Stevena Gerrarda a fanoušci birminghamského klubu nakonec slaví tři body. V utkání s Brightonem to dlouhou dobu sice vypadalo na dělbu bodů, ale efekt nového kouče zafungoval a domácí Aston Villa strhla vítězství na svou stranu v poslední desetiminutovce zápasu, kdy se trefil v 84. minutě nejprve Watkins a o pět minut později přidal druhý gól Mings.

Velkou přestřelku nabídl souboj mezi Burnley a Crystal Palace. První poločas nabídlhned pět branek a několik obratů, ve druhém dějství pak padl už jen jediný gól, kterého dosáhli domácí a srovnali tak na konečných. Výborný zápas.

Stejnou přestřelku a napínavý vývoj nabídl i duel mezi Newcastlem a Brentfordem. V něm se domácí fotbalisté dostali v desáté minutě do vedení, ale hned o minutu ozději hosté vyrovnali. Ti se posléze dostali do vedení, ale ještě do konce první půle Newcastle vyrovnal. Ve druhém poločasu si pak Brentford urval vedení opět na svou stranu, aby Newcastle stav utkání zase dorovnal.

Norwich nastoupil do boje se Southamptonem s novým koučem, který mohl po konci s fanoušky na Carrow Road slavit. Domácí se rovněž díky důležitým třem bodům odlepili ze dna tabulky. O osudu utkání rozhodl v 79. minutě Hanley, který vstřelil rozdílovou branku, na kterou již Southampton nestihl reagovat, i když se o to usilovně snažil.

Utkání Watfordu s Manchesterem United skončilo obrovským překvapením. Hornets předvedli skvělý výkon a zcela zaslouženě získali doma tři body. Devils si z Vicarage Road odváží debakl a otázka, jak dlouho ještě bude norský kouč Solskjaer na lavičce United, je opět na místě.

Součkův West Ham se mohl v případě úspěchu proti Vlkům z Wolverhamptonu posunout na druhé místo v tabulce Premier League. Lec, vše je jinak. Kladiváři na půdě Wolves neodehráli dobrý zápas a domácí fotbalisté byli většinu utkání lepším celkem. O výhře rozhodli domácí v 58. minutě brankou Jiméneze.

V šlágru kola mezi Liverpoolem a Arsenalem jasně dominovali fotbalisté z Anfield Road. Reds přehráli Arsenal ve všech aspektech hry a z utkání si odnášejí jasnou výhru 4:0. Vítězství domácích navíc mohlo být daleko vyšší, ovšem několik gólů pochytal skvěle chytající Aaron Ramsdale. Gunners směrem dopředu nepředvedli vůbec nic a vzadu vlastně také ne.

Domácí Manchester City potvrdil nad Evertonem roli favorita, když se do přestávky trefil Sterling a po změně stran svoji dominanci Citizens zúročili ještě dvěma góly.

Mezi Tottenhamem a Leedsem United se jednalo o jubilejní stý vzájemný zápas, který nakonec skončil výhrou domácích 2:1. V utkání nejprve vedli hosté, kteří vstřelili gól do šatny, nicméně Spurs ve druhém poločase zápas otočili, když v 58. minutě Lucas Moura předložil míč kousek za vápno Hojbjergovi, a ten zamířil přímo do k pravé tyči. V 69. minutě se míč přímo na nohu odrazil Reguilonovi a Conte se mohl radovat z první výhry na lavičce Tottenhamu.

Premier League, 12. kolo:

Leicester - Chelsea 0:3 (0:2)
Btanky: 14. Rüdiger, 28. Kanté, 71. Pulisic.

Aston Villa - Brighton & Hove Albion 2:0 (0:0)
Branky:
84. Watkins, 89. Mings.

Burnley - Crystal Palace 3:3 (2:3)
Branky: 19. Mee, 28. Wood, 49. Cornet – 9. Ch. Benteke, 36. Ch. Benteke, 42. Guehi.

Newcastle - Brentford 3:3 (2:2)
Branky: 10. Lascelles, 39. Joelinton, 75. Saint-Maximin – 11. Toney, 31. Henry, 62. Onyeka.

Norwich - Southampton 2:1 (1:1)
Branky: 8. Pukki, 79. G. Hanley. – 4. Ch. Adams.

Watford - Manchester United 4:1 (2:0)
Branky: 28. J. King, 44. Sarr, 90+2. João Pedro, 90+6. Dennis – 50. van de Beek.

Wolverhampton - West Ham 1:0 (0:0)
Branky: 58. Jiménez.

Liverpool - Arsenal 4:0 (1:0)
Branky: 39. Mané, 52. Diogo Jota, 73. M. Salah, 77. Minamino.

Manchester City - Everton 3:0
Branky: 44 Sterling, 55. Rodri, 86. Silva

Tottenham – Leeds 2:1 (0:1)
Branky: 58. Hojbjerg, 69. Reguilon – 44. James