Pavlenka přišel o trenéra. Měl prý falšovat očkovací průkaz

Pavlenka přišel o trenéra. Měl prý falšovat očkovací průkaz

Druholigový bundesligový celek Werder Brémy, za který chytá český brankář Jiří Pavlenka je bez trenéra. Kvůli podezření z používání falešného potvrzení o očkování proti koronaviru z pozice totiž odstoupil Markus Anfang z pozice trenéra fotbalistů Werderu Brémy. Případem už se začalo zabývat i brémské státní zastupitelství.

"Vzhledem k mimoriadně stresové situaci pro klub, mužstvo, moji rodinu a mě samotného jsem se rozhodl, že končím na pozici trénera Werderu Brémy. Požádal jsem proto zodpovědné osoby, aby okamžitě ukončili moji smluvu a oni mi vyhověli," uvedl nyní již bývalý kouč Werderu a brankáře Jiřího Pavlenky v tiskovém prohlášení.

Prokuratura v Brémach totiž v pátek potvrdila, že začala vyšetřování proti Anfangovi. Úřad veřejného zdravotnictví podal vůči němu trestní oznámení. Anfang predstavitelům klubu sdělil, že je plně očkovaný a že falešný certifikát nepoužil. Jedná se prý o nedorozumění. Společně s Anfangem skončil i jeho asistent Florian Junge, na kterém lpí brémskou jurisdikcí stejné obvinění.

Werder se tak ocitl bez trenérů jen několik hodin před domácím šlágrem proti dalšímu bývalému bundesligovému celku Schalke 07. Brémy v něm jako hlavní kouč povede jiný bývalý asistent Danjiel Zenkovič.

Zdroj: Šport.sk

Pogbovi hrozí, že kvůli zranění stehna bude bez fotbalu až 12 týdnů