Arteta: Arsenal nepatří pouze mezi čtyřku nejlepších. Chceme být úplně nejvýš

Arteta: Arsenal nepatří pouze mezi čtyřku nejlepších. Chceme být úplně nejvýš

Španělský kouč Mikel Arteta přiznal, že nabídku trénovat Arsenal nevzal jen proto, aby soutěžil o místo v první čtyřce. Trvá na tom, že Gunners zamíří úplně nejvýš.

Po katastrofálním začátku sezóny se Arsenal ocitl na sérii šesti výher a dvou remíz za posledních osm zápasů a v případě vítězství na Anfield Road může svého soupeře z Liverpoolu Arsenal přeskočit a posunout se na čtvrté místo Premier League.

Místo toho, aby španělský stratég na lavičce Arsenalu očekávání mírnil, naopak přiznal, že tlak má rád. Zároveň vyzval své svěřence, aby toho využili jako motivaci k tomu, aby zamířili ještě výš. „Pro mě je tlak pozitivní. Znamená to vzrušení, žene to dopředu,“ řekl Arteta ke spekulacím o umístění v první čtyřce. „Tento klub je o tom být nejlepší, není to o čtvrtém místě,“ naznačil jasně, kam míří jeho ambice.

„Ta mentalita a nadšení jsou důsledkem naší historie. Ta historie musí být neustále přítomná a snažit se dosáhnout těch největších cílů,“ vysvětlil lodivod Arsenalu s tím, že ten, kdo o nejvyšších cílech neuvažuje, tak na Emirates Stadium nemá co dělat. „Pokud to někoho nežene, nemá mentalitu hrát za tento klub. Jestli toho dosáhneme, nebo ne, uvidíme. Ale úroveň očekávání musí být ta nejvyšší,“ popsal svoji motivaci.

Kouč dále připustil, že doufá, že nadcházející zápasy jeho týmu poslouží jako důkaz zlepšení ve srovnání s minulou sezónou. V loňské sezóně se Arsenal po listopadové reprezentační přestávce a odstartoval sérii čtyř porážek a dvou remíz, díky nimž se v tabulce propadl do nižších pater anglické soutěže.

„Věci byly jiné,“ vrátil se trenér k loňské formě svého týmu. „Ale to, co chceme, je neustále pozitivní myšlení,“ zdůraznil.

Zdroj: 90min.com

Pavlenka přišel o tenéra. Měl prý falšovat očkovací průkaz