Rabušic po čtvrté výhře v řadě: Teď pojedeme na Spartu, tam se moc hezky vyhrává, když se to povede

Rabušic po čtvrté výhře v řadě: Teď pojedeme na Spartu, tam se moc hezky vyhrává, když se to povede
OBSAHUJE OHLASY

Liberec znovu zvládl zápas vyhrát díky skvělému závěru. V předminulém kole Slovan zvítězil v Teplicích brankou z třetí minuty nastavení, v minulém zase gólem z devadesáté minuty proti Bohemians a nyní proti Karviné se v 91. minutě trefil Yusuf.

Zápas mezi Karvinou a Libercem byl velmi těžký. „Karviná na nás vlétla a měla slušný začátek. Myslím, že hra se postupně vyrovnávala. Byli jsme silnější na míči, ale nevedlo to k větší šanci, spíše jsme kombinovali po vápno. Karviná dobře bránila a chtěla hrát na brejky. Dostali jsme gól ze standardky, ale poté srovnali z penalty, což nám pomohlo. Myslím, že v první půli jsme byli lepší, měli jsme nějaké pološance, které jsme nedotáhli. Ve druhém poločasu to bylo vyrovnané, mohlo se to překlopit na jednu či druhou stranu. Ale my jsme byli ti šťastnější,“ uvedl pro klubový web fcslovanliberec.cz Michael Rabušic.

Útočník Liberce proměnil penaltu ve stylu Antonína Panenky. „Samozřejmě by to vypadalo blbě, kdyby Bolek zůstal stát. Ale je to jedna z variant, buďto kopnout na stranu nebo tímto způsobem. Já se rozhodl takhle. Je to riziko, ale vyjde to nastejno, kdyby trefil stranu tak či tak,“ odůvodnil dvaatřicetiletý rodák z Náměště nad Oslavou.

Proti Karviné to byl již třetí zápas v řadě, kdy Liberec rozhodl v posledních minutách. „Byl jsem na lavičce a shodou okolností jsem se koukal na čas. Byla devadesátá minuta a já si pomyslel, že to je náš čas. Teď to rozhodneme a zaplať pánbůh, že se nám konce zápasů daří. Júsuf se tam skvěle dostal hlavičkou a dal pěkný gól. Klobouk dolů před kluky, že dokážeme rozhodovat utkání v závěru. A to si myslím, že je nejcennější,“ dodal Rabušic.

Příští zápas Liberec jede na Letnou. „Teď pojedeme na Spartu, tam to bude samozřejmě těžké. Ale tyto zápasy jsou hezké, nemáme co ztratit, bude dobrá atmosféra. Pro kluky to bude velká škola. Na Spartě se moc hezky vyhrává, když se to povede. My tam můžeme jet s hlavou nahoře a zkusit tam něco předvést,“ zakončil

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.