Petržela: Vrby mi bylo líto. Vím, jak strašně špatně nese porážky. Na Letné ho nečeká lehké období

Petržela: Vrby mi bylo líto. Vím, jak strašně špatně nese porážky. Na Letné ho nečeká lehké období

Milanu Petrželovi, jenž se stal o víkendu fotbalistou s nejvíce prvoligovými starty v samostatné české lize (437), Sparta v Uherském Hradišti nepřipadala nebezpečná.

Když on a jeho spoluhráči jezdili po zadku a ukázali větší touhu vyhrát, nakonec z toho byl jasný triumf 4:0, s tím, že podle funkčního veterána s minulostí v Augsburgu či Plzni to nemělo chybu.

Jeho bývalého trenéra z Doosan arény Pavla Vrby mu bylo po výprasku trochu líto. "Mluvili jsme po zápase. Bylo mi ho líto. Vím, jak strašně špatně nese porážky. Kór ve Spartě, kde musíte pořád vyhrávat. Jste pod tlakem. Nečeká ho tam lehké období. Budou se tím určitě zabývat. Ale je dost oťukaný, popere se s tím," uvedl na idnes.cz Petržela, jenž by rád jednou na nejvyšší úrovni oslavil i úctyhodnou metu 500. vystoupení, k čemuž bude potřebovat zdraví i formu.

Stříbrné pozice po polovině základní části si váží. "Minulá sezona ukázala, že se nemusíme nikoho bát. že máme silný kádr, že jsme výborná parta, že chceme všichni vyhrávat. Teď se to sešlo, že jsme udělali pár dobrých výsledků. Vážíme si, kde jsme, a budeme se tam snažit udržet co nejdéle. Jsme v klidu. Neděláme si na sebe velký tlak. Samozřejmě je příjemné, když jsme nahoře, jak pro nás, tak pro fanoušky, celý klub. Ale jsme pořád nohama na zemi, nelítáme v oblacích. Soustředíme se na každý jednotlivý zápas a snažíme se ho vyhrát," pokračoval na idnes.cz rychlonohý exreprezentant z Uherského Hradiště.

„Bojujte za Spartu!“ Ano, i vy, pane Vrbo. Je Slavia zpět? O tom rozhodne Feyenoord, Jablonec je zralý na baráž

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.