Sigma by se měla spojit s Holicí a vybudovat tréninkové centrum, tvrdí Hapal, jenž některé lidi na Hané nemusí

Sigma by se měla spojit s Holicí a vybudovat tréninkové centrum, tvrdí Hapal, jenž některé lidi na Hané nemusí

Pavel Hapal chtěl v nedávné minulosti pomoci Sigmě Olomouc, za kterou ve třech různých érách sám hrával a do níž byl před časem váben i jako hlavní trenér po Radoslavu Látalovi.

Oslovoval hanácké podnikatele, kteří značce z Androva stadionu zaručovali sumu skoro 9 milionů eur ročně a za to chtěli jak část kompetencí, tak Hapalovo místo ve vedení. Současný management devátého týmu Fortuna:ligy to ovšem zamítl...

"To nebyla myšlenka, že chceme vstoupit do klubu a celé to tam převrátit vzhůru nohama. Chtěli jsme pomoci ekonomicky. Nejvíc mě mrzelo, že jsme přivedli skoro devět milionů korun každý rok, bylo to však asi málo peněz.Chtěli jsme Sigmě hlavně pomoci, protože jsme Olomoučáci," objasnil své záměry na portálu idnes.cz někdejší kouč Sparty, Baníku, Boleslavi, Senice, Žiliny i Zaglebie Lubin.

V Olomouci, která si musela pomoci prodejem stadionu městu, přitom dlouhé roky shání nového silného investora. "Potřebuje stoprocentně pomoci. Všichni víme, že každá koruna do fotbalu je důležitá. Největším sponzorem Sigmy je město, které posílá dvanáctimilionové splátky za stadion. My jsme nebyli daleko od toho, abychom se tomu vyrovnali. Dodneška tam není nikdo, kdo by donesl jiné peníze. Největším sponzorem je město a prodej hráčů. Strávili jsme nad tím hodně času, objížděli jsme veškeré podnikatele v Olomouci a přesvědčovali je, aby Sigmě pomohli. Někde se to dařilo více, jinde méně. Ale byl to jen začátek, věřili jsme, že bychom klub dokázali ještě posunout, ale bohužel jsme tu možnost nedostali," krčil rameny na portálu idnes.cz slovenský mistr z ročníku 2009/2010.

Jeho pomoc už každopádně aktuální není. "Z mé strany už je to mrtvé. Obětoval jsem tomu hodně času a energie. Vidím, že z druhé strany není vstřícný krok. Zkoušeli jsme to už s Radimem Kučerou ještě za minulého primátora. Zatím mají ještě nějakou jistotu. A jednu tréninkovou plochu. Sigma by se měla spojit s Holicí a vybudovat tréninkové centrum. Já se jen bojím, aby se prodejem dalšího hřiště pouze neumořovaly dluhy. A pak potopa, to by bylo smutné. Chtěli jsme, aby Sigma byla soběstačná. Sigmě budu vždycky fandit, jen některým lidem ne," zakončil serverem idnes.cz citovaný dvaapadesátiletý odborník, jenž je po loňském odchodu od slovenského národního týmu bez angažmá.

Cílem musí být vždy start na MS. Povede v elitní červnové Lize národů Čechy Šilhavý, či Hašek se Šmicerem?

Zdroj: idnes.cz