Slavia neplánuje vracet vstupné neočkovaným fanouškům. Jak se k tomuto nařízení staví Sparta a ostatní kluby?

Slavia neplánuje vracet vstupné neočkovaným fanouškům. Jak se k tomuto nařízení staví Sparta a ostatní kluby?

Fanoušci letenského klubu, kteří nejsou naočkování proti nemoci covid-19 mohou žádat o vrácení vstupného na víkendový ligový duel s Libercem. Podobně to mají i fanoušci Ostravy v případě středeční dohrávce v Karviné. Šampion z Edenu naopak neplánuje žádné kompenzace.

Od pondělí se v Česku na sportovní či kulturní akce již neuznávají negativní testy jako bezinfekční certifikát. Nicméně přední kluby nějak velký úbytek návštěvnosti neočekávají, protože na stadiony podle jejich dat chodí z většiny již očkovaní příznivci.

Slavia vrácení vstupného pro neočkované fanoušky nechystá. „V tomto případě bohužel nárok na refundaci zaniká. Již zakoupené vstupenky nelze vracet ani požadovat změnu jména na vstupence. Nárok na refundaci zaniká i v případě, že dojde ke změně pravidel pro vstup na stadion až po zakoupení samotné vstupenky,“ sdělila Slavia, jejíž slova citoval web sport.ceskatelevize.cz.

Plzeň ještě nemá jasno. „Zatím nelze odhadovat, jak dlouho tento stav potrvá. Tuto otázku jsme tedy nyní neřešili. Ale stejně jako jsme našim fanouškům v minulém roce nabídli naprosto férové řešení, které pro ně bylo akceptovatelné, určitě najdeme společnou řeč i tentokrát,“ uvedl mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

Naopak Sparta a Baník už jasno mají a neočkovaným příznivcům vstupné vrátili či vrací. „Žádáme fanoušky, aby měli doklad připravený k předložení společně s covidovým dokumentem a vstupenkou. U dětí do 15 let klub žádá alespoň o předložení tramvajenky, či jiného dokumentu s uvedením jména a data narození. Věříme, že nepříznivá epidemická situace v Česku se brzy zlepší a opět se budeme moci na stadionu sejít všichni,“ citoval web sport.ceskatelevize.cz vyjádření Sparty.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.