Van Bronckhorst: Se Spartou si budeme chtít napravit chuť, v Evropské lize chceme být i po Vánocích

Van Bronckhorst: Se Spartou si budeme chtít napravit chuť, v Evropské lize chceme být i po Vánocích

Nový trenér skotských Rangers Giovanni van Bronckhorst (nahradil Stevena Gerrarda) se rozpovídal na tiskové konferenci před důležitým zápasem Evropské ligy mezi Rangers a Spartou. Bronckhorst se rozpovídal o svém novém trenérském angažmá, ale i tom, že jeho tým udělá vše proto, aby právě na úkor pražského klubu Rangers prošli do jarní fáze evropských pohárů.

„Bojujte za Spartu!“ Ano, i vy, pane Vrbo. Je Slavia zpět? O tom rozhodne Feyenoord, Jablonec je zralý na baráž

Spartě jistě nahrává před odvetným utkáním Evropské ligy fakt, že Rangers nejsou po odchodu Gerrarda videálním rozpoložení. Během posledního kola skotský celek prohrál s Hibernians a navíc též vypadnul i ve skotském poháru. „Všichni jsme byli z toho výsledku zklamáni. Duel se Spartou je na programu jen pár dní po tomto utkání, takže jsme to museli hodit za hlavu, i když je to pořád v čerstvé paměti. Podobně na tom však je i náš soupeř. Zítra si budeme chtít napravit chuť. Hráči jsou připraveni a vypadá to, že jsou v dobrém rozpoložení,“ klidnil šestačtyřicetiletý trenér situaci v Rangers a dodal i příčiny neúspěchu svého mužstva. „Nebyl jsem spokojen s góly, které jsme dostali. Důsledně jsme si to po zápase zanalyzovali a probrali s jednotlivými hráči. Problémem při nich bylo, že musí bránit celé mužstvo, nejen defenzivní řada. Musíme se z toho poučit, abychom se takovým gólům vyhnuli v dalších utkáních.“

Podle nizozemského kouče musí hráči Rangers zlepšit především defenzivní činnost. Zároveň je prý ale důležité, aby si ofenzivní i defenzivní fotbalistzé navzájem více vypomáhali. „V zápase musíme hrát jako tým, přičemž defenziva bude vypomáhat ofenzivě a naopak. Všichni hráči dostali jasné úkoly, které budu chtít, aby si plnili. O jejich povinnostech jsme hodně mluvili. Vše bude záviset na tom, jak je budou dodržovat. V Evropě je velmi důležitá obrana, přičemž základem pro nás zítra bude hrát zodpovědně vzadu, vyhrávat souboje, neinkasovat a dát nějaký gól. Musíme to zvládnout po taktické stránce," domnívá se náhrada za Stevena Gerrarda, který odešel do Aston Villy, že ví, co je klíčem k úspěchu proti jedinému českému zástupci v Evropské lize. 

Právě Rangers jdou do zápasu se spartou s jasným cílem, kterým je vydržet v evropských pohárech až do jarní fáze. „V Evropské lize chceme být i po Vánocích. Jedná se pro nás o speciální duel, ve kterém budeme potřebovat podporu fanoušků. Skvělá atmosféra nám může výrazně pomoci k výhře,“ věří Bronckhorst v podporu fans Rangers.

Rodák z Rotterdamu má po svém jmenování na lavičku Rangers jasno i v tom, jakým seměrem se chce se svým novým klubem vydat. „Start pod novým trenérem je vždy specifický pro všechny strany. Mám jasnou představu o tom, co chceme hrát. V porovnání s Gerrardem půjde o jiný systém, přičemž uvidíte změny již zítra. Ještě jsem neměl až tak moc času s týmem, ale myslím si, že hráči chápou, co od nich chci a zvykají si na to. Potřebuji však víc času na to, aby bylo vidět změny a můj rukopis. Musíme tvrdě pracovat, a jít si za svým cílem, který je být lepším týmem a mít lepší výsledky. Minulý rok jsme byli mistři, to chceme určitě zopakovat a také být součástí evropských pohárů i na jaře, přičemž zítra je důležitý krok k tomu, aby se nám to podařilo. Těším se na práci, která mě tady čeká,“ řekl na závěr tiskové konference trenér, který právě za Rangers hrával jako hráč a duel se Spartou bude zároveň jeho první na domácím stadionu od příchodu na trenérskou židli.

Šest současných sparťanů, kteří už by na Letné nemuseli odstartovat jarní část sezony?

Zdroj: sparta.cz