Dortmund zahájil plán pro udržení Haalanda. Vydělal by si o 18 milionů eur víc

Dortmund zahájil plán pro udržení Haalanda. Vydělal by si o 18 milionů eur víc

Borussia Dortmund údajně pracuje na nové nabídce smlouvy, která má svou lukraktivitou přesvědčit superhvězdného norského útočníka Erlinga Haalanda, aby i po konci této sezóny v klubu zůstal.

Haaland od svého příchodu do vestfálského klubu za „pouhých“ 20 milionů eur (asi 510 milionů korun) v lednu 2020 vstřelil za Dortmund už 70 gólů v 69 zápasech a stal se asi nejžádanějším útočníkem v Evropě. Podle všeho by měl v létě po konci právě probíhající sezóny z klubu odejít. Po zaplacení 75 milionů eur (téměř dvě miliardy korun) by se totiž měla stát aktivní klauzule v jeho současné smlouvě pro případné uvolnění z klubu. Jak připomíná server 90min.com, skutečná Haalandova hodnota na přestupovém je však pro jeho aktuální dlouhodobou formu a dlouhodobý potenciál minimálně dvojnásobná.

O norského kanonýra měla již v minulost velký zájem například londýnská Chelsea, která ale v letošní sezóně udělala Romelua Lukakua. „Takové kluby jako Manchester United, Manchester City nebo Real Madrid ale budou v roce 2022 útočníka hledat,“ připomíná 90min.com s tím, že ani zájem již zmíněné Chelsea se nedá vyloučit a u například francouzského PSG pak bude záležet, jak dopadne situace kolem Kyliana Mbappeho.

Dortmund však už před letošní sezónou přišel o Jadona Sancha a svého současně nejlepšího hráče chce udržet. Sky Deutschland proto oznámilo, že se klub chystá nabídnout Haalandovi dvojnásobek jeho současného platu, což by jeho plat zvýšilo až na 18 milionů eur ročně (téměř 460 milionů korun).

Klíčovou motivací pro klub v jakékoli nové dohodě by pak bylo odložení aktivace jeho klauzule o uvolnění do roku 2023. V Dortmundu taktéž prý doufají, že Haaland při rozhodování vezme v úvahu i to, jak se ve vestfálském klubu od svého příchodu adaptoval a především jeho dobré vztahy s klubem...

Dortmund tak doufá, že Haaland napodobí například Dayota Upamecana, který i přes nabídky souhlasil s tím, že zůstane v roce 2020 Lipsku a do Bayernu Mnichov odešel až před touto sezónou.

Zdroj: 90min.com

Vlkanova předal žluté číslo. Králem přihrávek je nově slavistická hvězda Stanciu