Jsem naštvaný, měli jsme to rozhodnout mnohem dřív, ulevuje si po ztrátě postupu v nastaveném čase slávista Holeš

Jsem naštvaný, měli jsme to rozhodnout mnohem dřív, ulevuje si po ztrátě postupu v nastaveném čase slávista Holeš

Byli pár sekund od toho, aby za čtrnáct dní cestu do Berlína mohli pojmout jako “vánoční nákupy.” Mohli mít postup jistý. Jenomže v 93. minutě Slavia nedokázala uhlídat vyloučením oslabený Feyenoord, jistota postupu se překlopila na holandskou stranu a Slavii se prodloužila sezóna.

 

“Kdyby se nám podařila dát třetí branka, tak bychom to tak dohráli, to by bylo definitivní. Takhle soupeř cítil šanci. Jim stačil bod, takže vsadili všechno do útoku a my jsme si s tím neporadili,” hodnotil utkání po zklamání v závěru Tomáš Holeš, který prostor před domácí obranou v Edenu čistil celých devadesát minut. Dvakrát se během nich Slavia dostala do vedení, poprvé ve 12. minutě Olayinkou, podruhé - poté co Dessers svým prvním gólem ještě v prvním poločase srovnal - pak v 66. minutě Kuchtou. Z poslední akce utkání pak přišel trest.

Zápas podle Holeše měl ale jiné zlomové body než onu třetí minutu nastavení, kdy si Dessers zaběhl za Ekpaie a hlavou zblízka dostal míč za Aleše Mandouse. “Spíš bych úplně neřešil tu gólovou situace, ale měli jsme to rozhodnout dřív a dohrát to víc v klidu. Nechali jsme se zbytečně zatlačit, soupeř vsadil všechno na jednu kartu. A v poslední situaci jsme si to nepohlídali, což je chyba,” hodnotil po zápase záložník domácích. Ti zároveň přišli o pravého beka Alexandera Baha, kterého v 90. minutě odnesli zdravotníci se zafixovaným krkem po jednom z jeho obranných zákroků. 

Po nervózním utkání ve kterém padlo devět žlutých karet a jedna červená (36. minuta Til) má tak jistotu postupu holandský tým, Slavia bude muset jaro v Evropě potvrdit za čtrnáct dní v Berlíně, kde na hřišti Unionu musí získat v přímém souboji minimálně bod. Tento mač o všechno vidí Holeš lakonicky. “Jo, to bude velká bitva. Union je hodně kvalitní tým z horní poloviny Bundesligy. Musíme se na to co nejvíc připravit a vybojovat postup,” hlásí odhodlaně.

zdroj: slavia.cz