Do Berlína pojedeme vyhrát, nebere si servítky po kolapsu Slavie v závěru Masopust

Do Berlína pojedeme vyhrát, nebere si servítky po kolapsu Slavie v závěru Masopust

Nejdříve padl Alex Bah, potom i celá Slavia. Ale i poté, co týmu Jaroslava Trpišovského protekl gólem Feyenoordu ze třetí minuty nastavení postup do jarní části Konferenční ligy mezi prsty, neztrácejí sešívaní optimismus. Jak Lukáš Masopust, tak střelec jednoho ze slávistických gólů Jan Kuchta, hned po zápase signalizovali, že postup jejich týmu v Berlíně neuteče.  

My jsme bohužel v druhé půli nezvládli jedinou situaci a ta nás stála dva body. Jsme smutní. Mohli jsme si tu skupinu, když už jsme poztráceli tolik bodů, trošku nahnat, ale bohužel se nám to nepovedlo,” komentoval výsledek po zápase Lukáš Masopust, ale optimismus jej ani přes nepopiratelné kvality příštího soupeře neopuštěl. “Koukal jsem, že v lize jsou snad pátí. Hrají Bundesligu. Hrát s někým takhle silným na remízu by pro nás asi byla smrt. My tam pojedeme vyhrát, dát ze sebe to nejlepší a uvidíme, na co to bude stačit,” hlásil odhodlaně.

V podobném duchu se vyjadřoval i útočník domácích Jan Kuchta. Ten “svým typickým” gólem z dorážky sice v 66. minutě udělal ze Slavie na necelou půlhodinu postupující tým, nakonec si ale toto privilegium před závěrečným kolem uzmul Feyenoord. Svůj gól by za postup vyměnil okamžitě. “Určitě bych byl šťastnější, kdybychom byli například první v tabulce a měli jistý postup. Za góly jsem samozřejmě rád, branky v evropských pohárech jsou pro mě nesmírně cenné, ale vyměnil bych je za týmový úspěch,” tvrdí nejlepší střelec Slavie v letošním ročníku evropských pohárů. A byť se kvůli žlutým kartám na hřišti Unionu určitě nepředstaví, nepočítá že by svůj gólový účet v Evropě pro tuto sezónu uzavřel. “Pro úspěch v Berlíně uděláme maximum, jedeme si tam pro účast v jarní Evropě,” hlásí odhodlaně.

Už jen kvůli skvělým divákům. Kterých - letos kvůli pandemii podle všeho naposled - do Edenu dorazilo na čtrnáct tisícovek. “Hnali nás celou dobu dopředu. Chtěl bych jim za to poděkovat o to silněji, protože jsme takovou atmosféru zažili zase na chvíli bohužel naposled. Všichni ví, jak jsou pro nás fanoušci důležití. Teď se budeme muset v tomhle ohledu bohužel obejít bez nich. Chtěli jsme se s nimi rozloučit vítězstvím,“ lituje Kuchta.

zdroj: slavia.cz