Nebude to jednoduché, rozhodovat budou maličkosti i forma, hlásí reprezentanti po losu baráže

Nebude to jednoduché, rozhodovat budou maličkosti i forma, hlásí reprezentanti po losu baráže

Kvalifikační skupina o MS 2022 v Kataru nedopadla podle představ, ale i tak si český národní výběr zajistil místo v baráži o vrcholný světový turnaj. Po pátečním losu v Curychu je jasné, že svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého narazí ve čtvrtek 24. března na Švédsko a pokud přes skandinávského soupeře přejde, ve finále pavouka B vyzve lepšího z dvojice Rusko - Polsko.

Jisté je, že oba duely Česko sehraje na půdě soupeře. První je v cestě Švédsko, se kterým v historii změřilo síly již v devatenácti případech. Lehkým plusem může být pozitivní bilance devíti vítězství, šesti remíz a čtyř proher při skóre 41:27.

„Za mě je to střední cesta. Všichni jsme rádi, že jsme nebyli nalosováni do „céčka“, kde je Itálie a Portugalsko, což by bylo extrémně složité. Všichni soupeři v tom našem pavouku jsou silní a nebude to jednoduché, ale pokud máme ambice postoupit na mistrovství světa a chceme tam projít, tak to jsou soupeři, přes které bychom měli přejít. Bude hodně důležité, aby všichni hráči byli v březnu zdraví a v dobré sportovní formě. Když se dokážeme přiblížit výkonům, které jsme podávali na mistrovství Evropy a na začátku kvalifikace, tak věřím, že máme šanci v březnu uspět,“ nechala se slyšet týmová jednička Tomáš Vaclík.

Naposledy se Česko postavilo Švédsku v březnu roku 2016 v rámci přípravy ve Stockholmu a utkání skončilo smírně po gólech Berga a Vydry. „S losem jsem velmi spokojený, protože jsme se vyhnuli dvěma největším gigantům, což pro nás bylo důležité. Už nyní se na zápasy těším a věřím, že budeme připraveni dost na to, abychom se porvali o šanci dostat se na mistrovství světa. Věřím, že máme mužstvo na to tyto týmy porazit,“ kvituje los také kapitán Tomáš Souček.

„Může postoupit kdokoliv. My máme samozřejmě nevýhodu v tom, že los nakonec rozhodl o tom, že budeme hrát oba zápasy venku. Švédové mají skvělý kompaktní tým, všichni skvěle brání, všichni mají metr devadesát, a ještě mají skvělé individuality. Na neutrálním hřišti by šance byly padesát na padesát, ale budou mít trochu výhodu díky domácímu prostředí. Obecně si ale myslím, že všechny čtyři týmy v tomto pavouku jsou vyrovnané a může postoupit kdokoliv a bude rozhodovat štěstí, momentální forma i detaily a úplné maličkosti,“ dodal Jakub Jankto.

Zdroj: repre.fotbal.cz