Svědík hledal po šokující ztrátě v Budějovicích slova jen ztěžka: Kolaps, podcenění a hlavně ostuda

Svědík hledal po šokující ztrátě v Budějovicích slova jen ztěžka: Kolaps, podcenění a hlavně ostuda

Před týdnem rozdával se svými hráči úsměvy, to když v Uherském Hradišti deklasovalo Slovácko Spartu. V sobotu mu však moc do řeči nebylo, neboť venkovní utkání na půdě Českých Budějovic jeho svěřenci nezvládli, ačkoliv vedli rozdílem dvou branek a navíc měli početní výhodu po vyloučení Hory.

Po závěrečném hvizdu nevěřícně kroutil hlavou. Šestnácté kolo české nejvyšší soutěže mělo pro Slovácko velmi hořkou pachuť, neboť ze slibně rozjetého zápasu nakonec odešlo jako poražený. „Je to trestuhodné. Posledních 20 minut to byla z naší strany ostuda to včetně střídání, která se také nepovedla. Za 70 minut nedovolíme soupeři skoro nic a za dalších 20 minut, když hrajeme v přesilovce, vstřelí tři góly a ještě má dvě šance,“ nechal se slyšet Svědík na tiskové konferenci.

Chybu hledal ale i u sebe, což poukázal při analýze střídajících hráčů, které vyslal do pole. „Asi jsme to vzali tak, že když je vyloučený hráč soupeře, nemůže se nic stát. Ale naopak se tím ukázalo, že nesmíme slevit z našeho stylu hry. Když se k tomu chováte takto, budete po zásluze potrestán. Závěr utkání jsme jednoznačně podcenili,“ smutnil dirigent Slovácka.

Nabízela se možnost, že jeho hráči nestáli nohama pevně na zemi po minulé výhře se Spartou, ale kouč toto tvrzení rezolutně odmítl. „Nemyslím si, že bychom to podcenili po Spartě. Tohle byl prostě kolaps v tomto konkrétním utkání a podcenění nastalých situací. V hodnocení utkání budu velmi přísný, na druhou stranu máme stále tři zápasy do konce podzimu. Dnes to bylo varování, aby naše výkony byly lepší a to hlavně po celou dobu zápasu,“ uzavřel Svědík.

Zdroj: fcslovacko.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.