Bílek: Prosadili se i ti, co už dlouho nedali gól, což nás před Slováckem posílí

Bílek: Prosadili se i ti, co už dlouho nedali gól, což nás před Slováckem posílí

V sobotu ukončili sérii zápasů bez vítězství a na domácí půdě jednoznačným výsledkem zničili pražskou Bohemku. Po závěrečném hvizdu bylo skóre 6:0 ve prospěch Plzně, což si kouč Michal Bílek náležitě pochvaloval, neboť již za týden jeho svěřenci sehrají náročný zápas na půdě houževnatého Slovácka.

Klokani jen odevzdaně přihlíželi koncertu domácího výběru a po závěrečném hvizdu museli být rádi, že je tento horor již u konce. Na opačné straně zavládla naopak radost. „Poslední zápasy nám výsledkově nevyšly, proto jsem rád, že jsme to zvládli takovým způsobem. Potřebovali jsme tě. Těší mě, že se prosadili ti, co už dlouho nedali gól, pro ně je to taky velmi důležité,“ nechal se slyšet dirigent Viktorie.

Výsledek dodá jeho hráčům sebevědomí před náročnou misí v Uherském Hradišti, navíc už může opět počítat s vykartovanými či zraněnými hráči. „Před Slováckem nás takový výsledek posílí. Navíc jsme zase téměř kompletní, zdravotní stav kádru je dobrý,“ kvitoval někdejší reprezentační kouč.

Vysokou výhru obstaralo hned šest různých hráčů, ale nejlepší ligový střelec Beauguel mezi nimi chyběl. „Jednoznačně je to přidaná hodnota, že se prosadilo tolik hráčů. Bogy už nám mockrát pomohl a nic se neděje, že se v sobotu netrefil. Prosadili se hráči, kteří se dlouho netrefili. Pro jejich sebevědomí je to výborné a pomůže jim to,“ dodal Bílek.

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.