Fantazie. Tohle jsem nikdy nezažil, zářil David Horejš po obratu v oslabení

Fantazie. Tohle jsem nikdy nezažil, zářil David Horejš po obratu v oslabení

Na tento zápas budou Jihočeši vzpomínat asi ještě dlouho, neboť po závěrečném hvizdu slavili šokující výhru 3:2 se Slováckem, které bylo podstatnou část zápasu na koni. Obrat se zrodil ve chvíli, kdy hosté vedli rozdílem dvou branek, navíc v početní výhodě po vyloučení Hory. I proto kouč domácích David Horejš zisk tří bodů tak oceňoval.

V posledních minutách hry dokázali v deseti otočit nepříznivý vývoj a připsali si tři zlaté body. Na pozápasovou tiskovou konferenci přišel trenér s úsměvem na tváři, podíval se na redaktora Deníku pana Ortmana a pronesl, že nic takového asi ani on na Střeleckém ostrově ještě nezažil.

„Klukům jsem poděkoval za krásný večer. Průběh utkání nenasvědčoval tomu, že bychom mohli uspět. Soupeř byl v první půli jasně lepší, nehráli jsme dobře. Připravovali jsme se na osobní souboje, ale většinu jsme prohrávali,“ hodnotil Horejš první půli, ve které si Dynamo nevědělo s ofenzivní kvalitou Slovácka rady. Důležitý moment přišel také ve chvíli, kdy brankář Vorel zlikvidoval nařízenou penaltu.

V poslední desetiminutovce se o obrat prosadil dvěma góly Bassey, který hned dvakrát utekl obraně soupeře a postaral se o famózní zvrat ve skóre. „Závěr byl jeho galapředstavením. Chladnokrevné zakončení, dvě přesné trefy. Strašně moc si toho vážíme. Pomohli nám i střídání. Ať už to byl Valenta, Tolno nebo Vais. Všem klukům patří obrovský kompliment za to, co na hřišti v deseti předvedli,“ uzavřel kouč Budějovic.

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.