Klusáček po debaklu v Plzni: Je to ostuda, ale Karviná je pro nás klíčová a s ní to musí být lepší

Klusáček po debaklu v Plzni: Je to ostuda, ale Karviná je pro nás klíčová a s ní to musí být lepší

Výmluvy nehledal, neboť každý viděl, jak jeho tým k sobotnímu zápasu s Plzní přistoupil. Laxnost a nulová bojovnost nakonec vedla k vysokému debaklu 0:6, který Klokani na západě Čech utrpěli. Taková prohra samozřejmě nenechala trenéra Luďka Klusáčka klidným, ale nyní potřebuje své svěřence připravit ke středeční bitvě proti Karviné.

„Prohrát nula šest je ostuda. Co k pádu přispělo? V poli jsme nepropadali, zásadní rozdíl byl ve finální fázi. Tam Viktorka jasně dokázala, že je někde jinde. Měli jsme snad dvě střely za celý zápas, což je hrozně málo,“ poukazoval Klušáček na hlavní nedostatky svého celku během tiskové konference.

Výsledek ve prospěch domácích vypovídal již po úvodních pětačtyřiceti minutách, ale trenér v kabině nezvyšoval hlas, protože i samotní hráči tušili, že jejich výkon není hoden prvoligového klubu. „O přestávce v kabině bouřka nebyla. Kluci byli z první půle sami špatní. Chtěli jsme,a by zvedli hlavu, snažili se hrát dál. Změnili jsme rozestavení. Chvilku to fungovalo, jenže potom jsme obdrželi čtvrtou branku a bylo definitivně rozhodnuto,“ pokračoval v hodnocení utkání.

Z hořkého výsledku se musí Bohemians rychle oklepat, neboť již v dalším kole vyzve Karvinou, která bojuje o holé přežití v české nejvyšší soutěži. Další bodová ztráta by mohla situaci Klokanů výrazně zkomplikovat. „Musíme to hodit za hlavu, i když porážka je to ostudná, hrozivá. Karviná je pro nás klíčový zápas, věřím, že ve středu budeme daleko lepší,“ dodal klusáček:

Zdroj: bohemians.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.