Myslím si, že Sparta dává nejvíc příležitostí mladým hráčům v Česku, tvrdí pyšně Vrba

Myslím si, že Sparta dává nejvíc příležitostí mladým hráčům v Česku, tvrdí pyšně Vrba

Sparta dokázala proti Slovanu Liberec utnout špatnou mini sérii a díky třem bodům dokráčela na třetí místo v tabulce, díky čemuž se udržela na dostřel jak druhé Viktorii, tak první Slavii.

Na Letné se o to postarali Adam Karabec, jemuž asistoval Michal Sáček a Matěj Pulkrab, jenž si připsal rozhodující trefu po vybídnutí Ladislava Krejčího mladšího.

Čtyřiadvacetiletý forvard s minulostí v Liberci či Bohemians 1905 rozhodl v této sezoně již poněkolikáté a mít po 293 odehraných minutách na kontě tři branky není vůbec špatná bilance...

"Možná je to i tím, že Pulkrab je klasický hrotový útočník. Stejně jako u soupeře Rabušic. To jsou hráči, kteří jsou odmala klasičtí hrotoví útočníci. Dokážou pomoct hráčům z druhé vlny v útočné fázi. My sázíme na Hložana, který je spíš zvyklý na brejkové situace. Chce to vyřešit jinak než klasický útočník. V tom je možná rozdíl mezi Pulkrabem, který nám pomáhá v útočné fázi tak, jak bychom potřebovali," přednesl na stránkách sparta.cz Pavel Vrba.

Osmnáctiletý teenager Adam Karabec, o něhož se měl v úvodu léta zajímat i Olympique Marseille, si připsal druhou trefu v ročníku a dohromady už je ve Fortuna:lize na šesti brankách, což je na jeho věk také pěkné číslo.

"Máme Karabce, kterému je osmnáct let. Hložkovi je devatenáct. Minčevovi je dvacet, Krejčímu dvacet dva. To jsou všechno hráči, kteří kariéru teprve začínají. Věřím tomu, že je zápasy budou posouvat dál a dál. Pokud to budou zvládat tak, jako v neděli Karabec, určitě budou dostávat víc příležitostí. Bude záležet na nich, jak to zvládnou. Buďme trpěliví. Myslím si, že Sparta dává nejvíc příležitostí mladým hráčům v Česku," přidal na webu sparta.cz bývalý trenér českého národního mužstva, jenž už na Letné vládne téměř deset měsíců.

Reprezentačním týmem opomíjení obránci, kteří by si možná zasloužili pořádnou mezinárodní příležitost?

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.