Dočkal je za zenitem, Štetina zase nekonstruktivní, víc šancí má dostávat moderní Karabec s Vitíkem, kritizuje expert Luhový

Dočkal je za zenitem, Štetina zase nekonstruktivní, víc šancí má dostávat moderní Karabec s Vitíkem, kritizuje expert Luhový
OBSAHUJE OHLASY

Bývalý reprezentant a nynější fotbalový expert Milan Luhový se pozastavuje nad některými kroky trenéra Sparty Pavla Vrby.

„Vrba začal vymýšlet věci, které nechápu. Začal točit se sestavou a Sparta nemá kvůli tomu stabilní kostru. Už jen to, že dá Hložka z útočníka na podhrot nebo na kraj. Největší problém Sparty je ale stoperská dvojice a hra Pavelky s Krejčím mladším. Tam je to stereotypní. Chybí kreativita a hra má pomalé tempo. Celkově Pražané hrají komplikovaný fotbal,“ uvedl v pořadu ČT sport Dohráno expert Luhový, jehož slova nabídl web sport.ceskatelevize.cz.

Bývalý československý reprezentant nechápe nasazení Štetiny. „Hráč jako on v dnešní Spartě nemůže hrát, jelikož je to nekonstruktivní hráč. On je obecně jeden z nejslabších stoperů v lize a ve Spartě je nedopatřením,“ citoval web sport.ceskatelevize.cz slova osmapadesátiletého bývalého útočníka.

Vitík s Karabcem by měli dostávat více šancí. „Zejména Karabec by měl dostávat šancí víc. Vidím ho stylově jako Schicka a v kombinaci s Hložkem si dobře rozumí. Je to moderní hráč, rychlý v kombinaci, v pohybu a oni dva se dobře doplňují,“ konstatoval a zároveň okomentoval pozici kapitána Dočkala. „Je pro mě překvapivé, že více prostoru dostává Dočkal, který současnou Spartu vůbec nestíhá,“ uzavřel diskuzi Luhavý pro pořad Dohráno na ČT sport.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz