Svědík od jihočeského selhání v kabině ještě nepromluvil, poodhalila pár dní před Plzní hvězda Slovácka

Svědík od jihočeského selhání v kabině ještě nepromluvil, poodhalila pár dní před Plzní hvězda Slovácka

Slovácko, na jehož hráče i trenéra se v posledních týdnech snesla řada chvalozpěvů, padlo v Českých Budějovicích po dlouhé šňůře deseti duelů bez prohry a v tabulce Fortuna:ligy díky tomu kleslo až na čtvrtou pozici.

Martin Svědík považoval kolaps na Střeleckém ostrově za trestuhodný a ostudný. Tím spíš, že tým z Uherského Hradiště nedovolil domácímu výběr za 70 minut téměř nic a pak během poslední dvacetiminutovky inkasoval třikrát a dovolil protivníkovi i další dvě velké šance.

Ligový rekordman v počtu startů Milan Petržela v pořadu Tiki-Taka poodhalil zákulisí oné těžké prohry na jihu země s důrazem na renomovaného hlavního kouče. "V poločase jsme vedli 1:0 a ještě nedali penaltu. Přišli jsme do kabiny a začal rachot. Trenér nadával, že je to málo a špatné. Jen jsme se na sebe v kabině dívali. Přišli jsme na druhý poločas, dali na 2:0 a pak to šlo z kopce," vrátil se k nepovedenému výkonu exreprezentant, jehož slova nabídl iSport.cz.

Žádná bouřka však v šatně po závěrečném hvizdu nebyla. "Trenér do šatny nepřišel. Seděl ve své kabině, hlava dole a přemýšlel nad tím. My byli naštvaní, dívali se jeden na druhého, byli ticho. Nikdo nic neříkal. Vysprchovali jsme se a jeli domů,“ přiznal na stránkách Sportu bývalý záložník Plzně, Sparty i Augsburgu.

Klid navíc nebyl jen v kabině, ale také v autobuse v rámci cesty na Moravu. "I tam byl trenér potichu. Seděl tam, má své místo, díval se z okna dopředu, jak se jede. Taky mu to v hlavě šrotovalo, co udělal špatně on, co my. Od té doby s námi ještě nepromluvil. Čeká se do středy,“ zakončil ve Sportu funkční veterán, jehož mužstvo čeká za pár dní těžký střet s druhou Viktorií, což bude velká motivace zejména pro něj.

Horejš už počítá s tím, že Bassey opustí jih země. Zakotví v Edenu, na Letné, nebo snad v Budapešti?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.