Hráči se nemusejí koukat, jestli je tady prezident Pepik nebo Venca a jestli má nějaké problémy, míní Rada

Hráči se nemusejí koukat, jestli je tady prezident Pepik nebo Venca a jestli má nějaké problémy, míní Rada

Bronzový tým uplynulého ročníku Fortuna:ligy se celý podzim trápí a třináctá pozice je pro ambiciózní značku ze Střelnice velké zklamání.

Hlavní kouč zelenobílých barev Petr Rada tvrdí, že už je situace kritická. Zatím naposledy vyloupil jablonecký chrám tým z Mladé Boleslavi. "Přijdete do kabiny a hráči sedí a mají hlavy dole. Říkám jim: Hoši, hlavy dole mějte až před manželkou doma. Tady jste v kabině a fotbal je hra bojovníků," poodhalil současnou severočeskou atmosféru "plukovník", jehož vyjádření nabídl isport.blesk.cz.

Ohledně zlomu k lepšímu je však stále optimistou. "Musíme s tím bojovat, prát se dál. Já určitě necuknu. Samozřejmě vím, jak to ve fotbale chodí, že je všechno možné, odvolaných byla už spousta trenérů. Třeba ta situace přijde, ale já do poslední chvíle necuknu. Hráči budou mít pořád tvrdý režim. Mají jedinou výhodu – je nikdo nevyhodí," pousmál se na iSport.cz velezkušený trenérský odborník s minulostí u obou slavných pražských "S".

Klid klubu určitě nepřidalo ani odsouzení majitele Miroslava Pelty k šestiletému vězení. Dárek k sedmapadesátým narozeninám navíc od svého mužstva dobrý nedostal. "Tahle věc tady samozřejmě koluje, i když jde mimo nás. Hráči musejí hrát a chtít vyhrát především sami za sebe, nemusejí se koukat, jestli je tady prezident Pepik nebo Venca a jestli má nějaké problémy. Oni jdou na hřiště a musejí makat, jim jde o existenci. Nějaká krize přijde na každého, ale my se do ní dostáváme sami svou bohorovností, přístupem, že se nemůže nic stát," kroutil hlavou šéf Nešpora, Doležala, Čvančary a spol., který už vede Jablonec téměř čtyři roky.

Další šance na prvoligové body přijde pro soubor třiašedesátiletého stratéga v neděli v Ďolíčku proti Klokanům.

Pořídí Křetínský Vrbovi klubového matematika? Frýdek slavil gól proti Spartě, snad z toho nebude mediální kauza

Zdroj: fkjablonec.cz, isport.blesk.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.