Pulkraba bych si vzal do jakéhokoliv týmu, kde bych působil, překvapil svou náklonností Holoubek

Pulkraba bych si vzal do jakéhokoliv týmu, kde bych působil, překvapil svou náklonností Holoubek

Sparťan Matěj Pulkrab (24) je sice považován za typ Davida Lafaty, jakých už v současném moderním fotbale plném rychlíků mnoho není, nicméně čísla nemá vůbec špatná.

Z jedenácti dílčích startů a 302 nasbíraných minut dokázal pracovitý bojovník vytěžit tři branky a to vše z pouhých čtyř střeleckých pokusů mezi tři tyče. Na gólový zápis potřebuje 101 minut čistého času, což ho v celé Fortuna:lize řadí na devátou příčku.

David Holoubek, jenž vedl současného letenské žolíka jak před lety na Strahově, tak ve Slovanu Liberec, na něj nedá dopustit a pokud by se v budoucnosti přesunul opět na klubovou úroveň, určitě by stál o jeho příchod.

"Fotbal se sice někam posouvá, podobných hráčů už moc na hřišti nevidíme, ale troufám si tvrdit, že není v české lize trenéra, který by Matěje nechtěl do týmu. O tom jsem přesvědčený. Má skvělý charakter, každý trénink odjede na sto procent, v zápase se obětuje pro tým a je příkladem, že i takoví hráči stále mohou mít uplatnění. Jakmile se nedaří, pošlete ho do hry a on se tam za vás bude rvát," citoval web isport.blesk.cz jednačtyřicetiletého odborníka.

Podle něj jde o kluka, jenž se nevzdává za žádných okolností. "Nerad prohrává a dělá pro to maximum. Všichni víme o jeho nedostatcích, i Matěj samozřejmě, ale vůbec se za ně neschovává. Na druhou stranu má přednosti, díky kterým s ním trenéři strašně rádi pracují. Zdobí ho obrovská obětavost a touha s výsledkem něco udělat. Přiznám se, že ho mám rád jako člověka i hráče. Vzal bych si ho do jakéhokoliv týmu, kde bych působil. Pokud by měl teda Matěj zájem," překvapil na stránkách Sportu exkouč Ružomberoku, který je aktuálně k zastižení u české mládeže.

Měl by být Pulkrab v základní sestavě? "Když se vžiju do Matějových pocitů, řeknu vám, že by chtěl být určitě v základu. Na druhou stranu tohle je v gesci trenéra a hráč musí přijmout prostor, jaký dostane. Pomalu se posouvat, až se třeba stane, že bude v základu. Matěj to má s konkurencí těžké, ale ukazuje, že místo ve Spartě má. Smutný z toho určitě je, ale je to čistý kluk a pokaždé odvede maximum. Atakuje strop své výkonnosti. To je na něm cenné. Díky tomu na něm nepoznáte, že ho něco uvnitř štve. Jde na hřiště pomoct klubu, rvát se, vstřelit gól, vytvářet prostor pro spoluhráče. Ideálně tím zapadá do způsobu hry v české lize," uzavřel na konto bývalého střelce Bohemians i Liberce Holoubek, jehož názor publikoval portál iSport.cz.

Klient Pavla Pasky má kontrakt na Letné do června příštího roku a aktuálně by mělo vše směřovat k dalšímu prodloužení pracovní dohody. To může přijít již v zimě.

Šest současných sparťanů, kteří už by na Letné nemuseli odstartovat jarní část sezony?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.