Hložek chválí Pulkraba: Je hrozně důležité mít takového hráče v týmu. Tyhle góly umí dávat jen on

Hložek chválí Pulkraba: Je hrozně důležité mít takového hráče v týmu. Tyhle góly umí dávat jen on

Sobotní mise proti poslednímu celku tabulky byla úspěšně splněna, ale pražská Sparta se v Karviné na zisk tří bodů řádně nadřela. První gól utkání vstřelil až ve druhé půli střídající Matěj Pulkrab, kterému míč předložil Adam Hložek. Celková výhra 2:1 se počítá i s ohledem, že již ve čtvrtek bude letenský klub bojovat o třetí místo ve skupině Evropské ligy zaručující účast v pohárové Evropě také na jaře.

Karviná se výsledkově trápí, ale své body neodevzdává doma bez boje. Sparta sice v poli dominovala a kontrolovala hru, ale v koncovce se dlouho nedokázala prosadit. Až příchod Matěje Pulkraba přinesl na hrací ploše zlom, neboť první branku vstřelil a u druhé si připsal asistenci.

„Před chvílí jsem se s ním o tom bavil a říkal jsem, že takové góly dává jenom on. My jsme samozřejmě strašně rádi, že ho máme, protože tam dokáže doklepnout gól a dotlačit ho tam vším. Je hrozně důležité mít takového hráče v týmu,“ chválil Hložek svého parťáka. Na jeho první trefě se podílel lvím podílem a celkově má v této ligové sezoně již čtyři trefy a sedm asistencí.

Svěřenci kouče Pavla Vrby nakonec zvítězili 2:1, ale před čtvrtečním duelem o setrvání v pohárové Evropě to nebyla žádná střelecká hitparáda. „Byl to bojovný zápas asi jako klasický zápas vždy tady v Karviné. Pro nás je to ale důležitá výhra a zisk tří bodů. I když jsme měli kontrolu nad hrou, tak ty šance nepřicházeli. Karvinou jsme vlastně nepouštěli do ničeho a i trenér nás na to upozorňoval v šatně, že musíme být nahoře více aktivnější. Myslím, že ve druhé půli jsme to zlepšili a zaslouženě dali dva góly,“ pokračoval reprezentační útočník, který by byl rád, kdyby Sparta zbytek podzimní části zvládla již bez zaváhání.

„Konkurenci samozřejmě sledujeme po očku, ale hlavně se musíme soustředit na sebe. Do konce první půlky sezony nesmíme ztratit už ani bod a to je náš cíl. A ve čtvrtek chceme zvládnout zápas s Bröndby,“ dodal Hložek.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.