Masopust: V tomhle období je to už náročné, ale zbývají jen čtyři zápasy a síly ještě nějaké máme

Masopust: V tomhle období je to už náročné, ale zbývají jen čtyři zápasy a síly ještě nějaké máme

Další cíl byl splněn, když sešívaní v sobotu uspěli na horké půdě Olomouce. Výhra se ale nerodila snadno a svěřenci kouče Trpišovského slavili díky jediné trefě, kterou obstaral Jan Kuchta po asistenci Lukáše Masopusta.

Osmadvacetiletý reprezentant si připsal již pátou gólovou přihrávku v této sezóně a pro Slavii je jedním z klíčových hráčů. „Myslím si, že Olomouc na nás byla velmi dobře připravená. Hlavně první půlhodinu s námi vydržela skvěle běhat. Pro nás bylo hodně těžké rozehrávat útoky, dobře nás napadali a dostupovali. My jsme jim potom z toho párkrát vyjeli a dostali se líp do zápasu. Myslím, že druhá půle už probíhala tak, jak jsme chtěli a nakonec jsme vyhráli,“ nechal se slyšet Masopust v rozhovoru pro stránky vršovického klubu.

Trenér domácích Václav Jílek překvapil lídra tabulky tím, že sestavu vybral bez útočníků. „Docela nás to překvapilo, čekali jsme, že tam bude aspoň jeden útočník. Pablo Gonzalez si skvěle odskakoval do meziprostoru, dělalo nám to problém, je to nepříjemné, když je tam takový tulák. Ale kluci to zvládli dobře, i když za mě měli kolikrát až moc prostoru v tom středu,“ pokračoval universální záložník.

Slavia po šesté v řadě v lize neinkasovala a v závěru roku by chtěla zbylé zápasy zvládnout. Již ve čtvrtek ji čeká těžká zkouška v Berlíně, kde potřebuje uspět proti tamnímu Unionu, aby si zahrála také na jaře Konferenční ligu. „Ještě nás čekají čtyři zápasy. Přes den je to náročné, to počasí už není úplně ono, ale máme sílu to zvládnout,“ uzavřel Masopust.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.