Jarošík: Nevidím v týmu nikoho, kdo by to chtěl v hlavě zabalit. Své postavení známe, ale chceme výš

Jarošík: Nevidím v týmu nikoho, kdo by to chtěl v hlavě zabalit. Své postavení známe, ale chceme výš

Dlouhých dvanáct kol čekaly Teplice na výhru, která se nakonec zrodila proti Zlínu. Svěřenci kouče Jiřího Jarošíka zvítězili na Stínadlech 4:1 a odlepili se ode dna tabulky. Poslední místo tak přenechaly Karviné, ale i tak ještě není čas k radosti, neboť možný sestup je stále aktuální téma, které tento klub v sezoně straší.

Již v první půli měli domácí několik šancí, ale nedokázali je využít. Až po změně stran museli paradoxně zareagovat na úvodní trefu Ševců a nastartovat se k obratu 4:1. „První půle byla z naší strany velice slušná. Vytvořili jsme si nějaké tři čtyři brankové příležitosti, které jsme nevyužili. Před druhým hráčem jsme hráče nabádali, aby zůstali trpělivý. Z brejku ale udeřil soupeř a v ten moment jsem myslel, že mě vomejou. Kluci na to ale rychle zareagovali, dali jsme rychlý vyrovnávací gól a pak hned druhý. Což asi rozhodlo,“ hodnotil kouč Teplic utkání na tiskové konferenci.

Zlín zřejmě překvapil svou taktikou, ve které vsadil na tři stopery. „Myslím, že rozestavením jsme je zaskočili. Nejen já, ale celý trenérský tým. Uvažovali jsme o této změně už před minulým zápasem v Praze na Slavii, protože jsme potřebovali něco změnit, nakonec jsme k němu sáhli až teď. A dokonce pár desítek minut před začátkem zápasu,“ pokračoval lodivod domácích.

I tak to ale zatím s Teplicemi nevypadá dobře a na jaře je čeká tuhá bitva o každý bod důležitý pro záchranu. „Známe své postavení v tabulce, ale nemyslím si, že by to kluci předčasně v nějakém zápase zabalili. Proti Zlínu jsme oproti minulým zápasům přidali i něco navíc, ty góly. Když dáte v jednom zápase hned čtyři, tak to vypadá hned líp,“ dodal Jarošík.

Zdroj: fkteplice.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.