Dortmund vsází na mladíky. Kterými jmény by chtěl okysličit aktuální složení kabiny?

Dortmund vsází na mladíky. Kterými jmény by chtěl okysličit aktuální složení kabiny?

Sobotní šlágr Bundesligy proti Bayernu Mnichov nevyšel dle představ a Borussia Dortmund se musela smířit s hořkou domácí porážkou 2:3. To však nemění nic na tom, že tato adresa je pro mnohé hráče velmi atraktivní destinací, neboť dává šanci perspektivním mladíkům. A jak se zdá, klubová politika se jen tak měnit nebude, což naznačují spekulace, kdo by mohl okysličit aktuální složení kabiny.

Před lednovým přestupovým oknem je registrován zvýšený zájem o teprve dvacetiletého obránce Barcelony, který byl v minulé sezóně nejvytíženější tváří jejího rezervního týmu. Podle listu Mundo Deportivo by Mika Mármol za pár týdnů skutečně zamířit jinam, ačkoliv Xavi by jej rád postupně začlenil do A-týmu. Kromě Dortmundu se o něj uchází také Sevilla.

Již druhým rokem hostuje v barvách vestfálského celku záložník Realu Madrid Rainier Jesus. Podle listu AS by rád brazilský legionář dostal šanci na San Bernabéu, ale v plánech kouče Carla Ancelottiho prozatím nefiguruje. Ačkoliv odehrál v této sezóně za BVB jen pět zápasů, bundesligový klub by jej rád zlanařil pro delší spolupráci, neboť v něm vidí potenciál.

Německý klub směřuje svůj zrak taktéž na Ostrovy, kde by se nebránil vyzkoušet dva zajímavé mladíky. V seznamu možných posil figuruje osmnáctiletý útočník Sheffieldu Daniel Jebbison a sedmnáctiletý ofenzivní klenot West Brom Reyes Cleary. Ve druhém případě se nebude jednat o jednoduchý úkol, neboť kolem něj krouží také Arsenal a Liverpool.

Zdroj: mundodeportivo.com

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.