Pořád si neumím představit Mandouse jako slávistickou jedničku, Kolář je pro klub ikonou, říká Švancara

Pořád si neumím představit Mandouse jako slávistickou jedničku, Kolář je pro klub ikonou, říká Švancara
OBSAHUJE OHLASY

Někdejší ligový střelec Petr Švancara v ligovém komentáři pro aktualne.cz vzdává hold brankáři Slavie Aleši Mandousovi. Naopak nemá pochopení pro to, co zahodil Olayinka.

„Slávistický brankář Aleš Mandous udržel čisté konto už 588 minut. Je třeba zdůraznit, že Olomouc ho moc neprověřila, dobře byla na Slavii sice připravena, napadání, brejky, kombinace, ale před šestnáctkou a v zakončení slabota. Snad jen jedna příležitost. Nechci tvrdit, že má nulu zdarma, ale má ji,“ pochválil brněnský patriot Petr Švancara Mandouse pro aktualne.cz.

„Nicméně já si pořád neumím přestavit, že je to brankář Slavie číslo jedna. Pořád tam vidím Ondru Koláře, to je už slávistická ikona. Ale tak se to někdy vyvine, Mandous ho mentálně do branky nepustí,“ následně dodal.

„Pořád opakuji, že výsledky Slavie závisí na tom, jestli její hráči promění vyložené šance. A v Olomouci se to opět potvrdilo. Slavia si je vypracovat umí, ale zahodí i nemožné. Kdyby se to ještě víc sešlo, stane se, že neuspěje,“ přidal pro aktualne.cz autor 59 ligových branek.

„Stanciu neproměnil penaltu, co zahodil Olayinka, to nepochopím. Zkušený borec, chytrý hráč, netrefí ani branku. Jestli se toho lekl… nevím. Já bych očekával nějaké řešení, že udělá něco, co má smysl. To jsem vyčítal Standovi Teclovi. Jde na gólmana sám, nevím, co zamýšlel. Placírka okolo brankáře, rozumím, když brankář lapí, O. K., skvělý zákrok. Ale Olayinka? Nemám vysvětlení,“ kroutil hlavou Švancara.

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.