Lewandowski dává hromadu gólů každý rok, být v závěsu za ním mě těší, čtyři góly jsem vůbec nemusel dát, uvedl Schick

Lewandowski dává hromadu gólů každý rok, být v závěsu za ním mě těší, čtyři góly jsem vůbec nemusel dát, uvedl Schick

Český reprezentant Patrik Schick zažil skvostný víkend. Jeho Leverkusen porazil poslední Fürth 7:1 a pětadvacetiletý útočník se na tomto debaklu podílel čtyřmi góly a jednou asistencí.

„Za čtyři góly za 27 minut jsem samozřejmě rád. Před zápasem jsem nečekal, že bych jich mohl dát tolik. Chtěl jsem se hlavně prosadit po zranění, kdy jsem na měsíc vypadl. V tom je to super,“ začal Schick hodnotit svůj výkon pro tn.nova.cz.

V kabině panovala dobrá atmosféra. „Špičkování proběhlo už na trávníku po zápase a na nedělním tréninku, ale s trenérem jsem to zatím moc neřešil. O poločase bylo v plánu, že budu hrát pouze nějakých šedesát až sedmdesát minut, abych po pauze neriskoval zranění.  Já říkal, že chci zůstat na hřišti, dokud nedám gól, nakonec jsme pak byli domluvení, že zkusím celý zápas. Když jsem dal čtvrtý gól, tak přišlo střídání,“ pokračoval dvanáctigólový útočník.

Lewandowski vede tabulku střelců o čtyři branky právě před Schickem. „Po Lewandowskim samozřejmě pokukuji. Je v tabulce střelců předemnou o čtyři góly. Každopádně on těch gólů dává hromadu každý rok a já jsem rád, že jsem takto v závěsu, i když čtyři góly jsou celkem velkým rozdílem. Věřím, že ještě nějaké góly přidám a uvidíme, jak na tom budu na konci sezóny,“ zakončil pro tn.nova.cz Schick.

Zdroj: tn.nova.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.