Skončí Tvrdík ve Slavii? Podle Blesku čínští majitelé chtějí prodat půlku klubu a Tvrdíka odstřelit!

Skončí Tvrdík ve Slavii? Podle Blesku čínští majitelé chtějí prodat půlku klubu a Tvrdíka odstřelit!

Polovina Slavie je na prodej, Citic už je blízko dohody s kupcem, kterým mají být Španělé s katarskými investory. Transakce má spustit vichřici ve vedení klubu, kterou by podle Blesku měl odnést i stávající šéf Jaroslav Tvrdík.

 

V zimě se Slavií oslaví titul půlmistra, na jaře do lóže v Edenu pro vedení klubu už nezasedne. Takový scénář se podle informací deníku Blesk rýsuje před Jaroslavem Tvrdíkem. Podle Blesku jsou totiž čínští majitelé klubu v pokročilém stádiu jednání s španělsko-katarským investorem, který by během následujících dvou až tří měsíců měl převzít polovinu akcií Slavie. A ruku v ruce této majetkové změně by mělo dojít ke změnám ve vedení, kde by Tvrdíkova ekipa ztratila majoritu.

Sám Jaroslav Tvrdík takové scénáře zatím odmítá. „Moje pozice v čele Slavie je čestná a neplacená, byť časově velmi náročná. Když by bylo v nejlepším zájmu Slavie, abych ji opustil, jsem na to kdykoliv připraven. Nedomnívám se však, že tato situace nastane v dohledné budoucnosti,“ reagoval slávistický boss na přímý dotaz Blesku.

O možnosti že by Číňané omezily své aktivity v Edenu se dlouhodobě spekuluje. Korporace z Říše středu totiž po plošném práškování evropského fotbalu penězi zhruba v polovině minulé dekády dostaly z nejvyšších míst příkaz stáhnout se domů a velká číst čínských majitelů tak prodává své majetkové podíly. To je třeba příčina současných ekonomických problémů Interu Milán. Ani Slavia už v posledních měsících nemůže spoléhat na bezedný měšec juanů svého majitele, ze kterého podle Jaroslava Tvrdíka do týmu přiteklo už celkem přes tři miliardy korun. I proto na podzim slavistické vedení ohlásilo změnu strategie, podle které se měl sportovní úsek do budoucna soustředit na hledání z hlediska možných prodejů perspektivních hráčů mladších 23 let. Jestli u naplnění této strategie na jaře Jaroslav Tvrdík bude a pro koho ji Jindřich Trpišovský a spol. bude naplňovat se zřejmě ukáže v následujících měsících.

zdroj: Blesk