Lewandowski přiznal zklamání, že nedostal Zlatý míč. A zaútočil na Messiho

Lewandowski přiznal zklamání, že nedostal Zlatý míč. A zaútočil na Messiho

Polský superstřelec Bayernu stále nemůže překousnout, že se i po životní sezóně musel opět v anketě Zlatý míč znovu sklonit před Lionelem Messim. A v rozhovoru pro Kanal Sportowy to dal otevřeně najevo.


Nejsem nadšený z toho dostávat cenu za rok 2020. Chtěl bych, aby to bylo upřímné a zdvořilé prohlášení od velkého hráče, a ne jen prázdná slova," komentoval Lewandowski slova argentinského vítěze, který při přebírání trofeje nabádal organizátory z France Football, aby Lewandowskému zpětně dali trofej za minulý rok. Kdy byla anketa kvůli pandemii Covidu-19 zrušena.

Lewandowski rovněž přiznal, že jej vyhlášení velmi zklamalo a že cítil smutek, že nevyhrál. Jakkoliv respektuje kvality Messiho. “Ale chci se teď soustředit na jiné věci. Nicméně být tak blízko a zároveň daleko zanechává hořký pocit. Nesu to v sobě a bude to chtít čas se s tím vypořádat," přiznal populární Lewa.

Podle bývalého špičkového polského gólmana Jerzyho Dudka, který se k - u našeho severního souseda významně - probíranému tématu v komentáři na stránkách Przegladu Sportowyho též vyjádřil, je hlavní problém pro Lewandovského mezinárodní uznání fakt, že bundesliga je ve stínu Premier League a La Ligy. Respektive že se nejedná o globální značku, a že mimoevropští hlasující ji neberou dostatečně vážně. Podobné téma a to úpadek globální značky Bundesligy ve svém textu rozebírá i BBC, podle které i počet zástupců německé nejvyšší soutěže (vedle Lewandowskiho jen Haaland, Kimmich a Neuer)  v TOP30 Zlatého míče naznačuje, že liga ztrácí své pozice. Haaland už svou budoucnost v tomto směru řeší a má mít údajně namířeno do Realu Madrid. Lewandowski je v Bayernu dlouhodobě spokojený. V posledních dnech nicméně proskočila spekulace, podle které na polského útočníka má cílit Chelsea. Její CEO Marina Granowskaya má v úmyslu jej získat výměnou za v tuto chvíli nepříliš produktivního Tima Wernera.   

zdroj: Kanal Sportowy/Przeglad Sportowy/BBC