Vůbec se na tenhle věk necítím. Fotbal miluju a chci ho hrát, co nejdéle to půjde, hlásí Pilař

Vůbec se na tenhle věk necítím. Fotbal miluju a chci ho hrát, co nejdéle to půjde, hlásí Pilař

Velezkušený křídelník Václav Pilař (33( je v rámci celého podzimu jedním z nejlépe hodnocených hráčů Jablonce. Svěřenci kouče Petra Rady nepochybně pomohlo to, že ho přestaly brzdit zdravotní potíže...

"Vůbec se na tenhle věk necítím. Problémy s kolenem mě poznamenaly, ale zase jsem si hodně odpočinul. Přicházela i svalová zranění, to bylo asi i pochopitelné, že nastaly problémy, když jsem z toho na rok a půl úplně vypadl. Teď už vím, kdy mám říct dost, nejdu přes bolest. Pracujeme na tom s fyzioterapeuty, dělám speciální cvičení na lanech. Jsem rád, že v rámci možností všechno drží," uvedl v interview pro iSport.cz rodák z Chlumce nad Cidlinou.

Podle jeho slov mají na Střelnici dobré fyzioterapeuty a někdy také jezdí za vyhledávaným docentem Pavlem Kolářem, jenž mu pomáhá. "Jsem rád, jak ke mně v Jablonci přistupují, že mě dali možnost tady pracovat. Všechno se sešlo dohromady. Zůstal jsem také po zranění silný v hlavě. Fotbal opravdu miluju, nikdy jsem si neřekl, že skončím. Takže jde o spojení mé vůle s tím, že mi tady dávají veškerý servis, za který jim moc děkuju. Proto jsem tady šťastný," přiznal na stránkách Deníku Sport bývalý hráč Plzně, Hradce, Wolfsburgu i Freiburgu.

Ostříleného záložníka motivuje i o sedm let starší veterán Tomáš Hübschman, jenž si udržuje důležitost i ve velmi pokročilém fotbalovém věku. "Je to náš důležitý hráč, obdivuju jeho vůli. Dává do toho všechno, na hřišti si to zorganizuje. Je obdivuhodné, že v těch letech na hřiště přenese všechno, co v něm je. Kvalitu měl vždycky, do toho ve čtyřiceti se takhle přinutit, to je obdivuhodné," uznal na stránkách Deníku Sport Pilař, jenž přetavil 23 startů v ročníku ve čtyři branky a jednu gólovou asistenci, s čímž ovšem až tak spokojen není. "Je to pravda, přiznávám. Teď jsem během půlroku trefil asi čtvrtou tyčku. Ale produktivita chybí celému týmu, šancí si vytváříme dost."

A co národní tým? Před časem se nechal slyšet, že by ještě chtěl o nejcennější trikot zabojovat. "Vždycky bych rád odehrál další zápasy za reprezentaci, tohle spojení by mě těšilo. Soustředím se na Jablonec, ale nikdy neříkám nikdy. Fotbal miluju a chci ho hrát, co nejdéle to půjde. Pokud bych si ještě jednou zahrál v reprezentaci, budu moc šťastný," zakončil ve Sportu kolega Doležala, Čvančary, Kroba a spol., jenž musí vynechat příští kolo Fortuna:ligy kvůli vyloučení v Ďolíčku.

Bylo zapotřebí si vyříkat nějaké věci, přiznal Čvančara a dodal: Ukázalo se, že síla v tomhle týmu je

Zdroj: isport.blesk.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.