Můžeme posunout klubovou historii dál a uděláme pro to maximum, hlásí Hübschman z rumunské Kluže

Můžeme posunout klubovou historii dál a uděláme pro to maximum, hlásí Hübschman z rumunské Kluže

Jablonecká družina se do Rumunska přesunula leteckým speciálem již uprostřed týdne a ještě ve středu večer si na stadionu Dr. Constantina Rădulescua zatrénovala. V Kluži se nepředstaví nemocný středopolař Pleštil a ani vykartovaný obránce Krob, jenž však ve výpravě nechyběl.

"Zbytek týmu je v pořádku a připraven. Pleštil nám chybí už delší dobu a o tom, že nebude moci hrát Honza Krob jsme věděli, takže jsme si tuhle variantu vyzkoušeli už na Bohemians. Jediný problém co máme, je že jsme ve hře ztratili levou nohu," ozřejmil na webu fkjablonec.cz Petr Rada.

Zelenobílí se musí kvůli případnému postupu ohlížet i na výsledek druhého zápasu ve skupině mezi Alkmaarem a Randers. "Asistenti to budou sledovat, protože to nemáme ve vlastních rukách. Ale víme, jaká je situace. My se budeme snažit hrát takový fotbal, aby nám přinesl toužený úspěch. Náš mančaft musí hrát a nesmí dělat hrubky. Neřekl bych, že to bude nejdůležitější zápas této sezony, protože pro nás je důležitý každý zápas. Je to poslední zápas ve skupině a my můžeme postoupit. Celkově v pohárech jsme hráli důstojnou roli a dokázali jsme se vyrovnat všem protivníkům. Potřebujeme to teď zvládnout. Musíme se na to maximálně koncentrovat," burcoval kabinou hlavní trenér souboru ze Střelnice.

Kluž sice skončí ve skupině až poslední, ovšem Rada si nemyslí, že už by suverénnímu lídrovi rumunské ligy o nic nešlo. "Nemyslím si, že by to měla být naše výhoda. Každopádně Kluž jsem bral jako jeden z nejsilnějších týmů naší skupiny. Vždyť hráli Ligu mistrů, tipoval jsem je na favority na postup. Je to pro mě překvapení," přidal na fkjablonec.cz velezkušený stratég.

Na tiskové konferenci nechyběl ani čtyřicetiletý kapitán Tomáš Hübschman. Také on ví, že ve čtvrtek večer půjde o hodně. "Máme šanci a naději postoupit. Nečeká nás nic lehkého, byť Kluž už nemá šanci postoupit. Každý se chce ukázat a předvést. Vnímáme sílu soupeře. I u nás doma byl vzájemný zápas dlouho vyrovnaný a my byli šťastnější a vyhráli. Čekám, že to nebude nic jednoduchého. Pomohl nám zápas na Bohemians, protože jsme na výhru čekali dlouho. Okolnosti toho zápasu jsme zvládli a to vítězství nám určitě pomůže. Samozřejmě, tohle vnímáme. Můžeme posunout klubovou historii dál a uděláme pro to maximum," uzavřel jablonecký univerzál s minulostí ve Spartě či Šachtaru Doněck.

Slavia v Berlíně a s Boleslaví, Sparta s Bröndby a s Bohemkou, Plzeň s Libercem, Real - Atlético

Zdroj: fkjablonec.cz