Máme dvě různé strategie, přiznal trenér Bröndby. Sparta podle něj bude hrát jako vždycky...

Máme dvě různé strategie, přiznal trenér Bröndby. Sparta podle něj bude hrát jako vždycky...

Stoper Bröndby Kodaň Sigurd Rosted přistupuje k šestému duelu skupinové fáze se Spartou na Letné jako k finále. Dánský klub ztrácí na pražské "S" dva body a v přímém souboji o jarní Evropskou konferenční ligu bude muset v hlavním městě Česka vyhrát.

"Svým způsobem je to finále. Je jasné, že musíme vyhrát. Musíme si to nastavit v hlavě od první sekundy a důrazně si za tím jít," burcoval sedmadvacetiletý norský zadák, podle nějž je pro celek z Kodaně trochu výhoda, že bude moci být na tribuně jen 1000 sparťanských fanoušků. "Je nepříjemné, když přijedeme do cizího prostředí, kde je obrovská podpora domácích fanoušků," přiznal obránce.

Jeho nadřízený Niels Frederiksen má mít na soubor Pavla Vrby připraveny dva plány. "Je to velmi snadné. Víme, že musíme vyhrát. To je jediné, po čem půjdeme. Neskrývají se za tím žádné hlubší taktické úmysly. Ve čtvrtek musíme zvládnout těžkou úlohu. Se Spartou jsme se setkali doma. V tom zápase, který skončil 0:0, jsme měli určité možnosti a doufáme, že se nám otevřou i ve čtvrtek a že je využijeme. Jsme strašně rádi, že jsme se dostali až sem. Samozřejmě netřeba zdůraznit, že pokud bychom prohráli, bude to zklamání. Chceme jít dál. Uděláme pro to maximum. Přestože má spousta hráčů drobná zranění, jsou nachystaní na boj," doplnil webem aktualne.cz citovaný jednapadesátiletý odborník, jehož svěřenci získali z pěti zápasů ve skupině jen dva body za dva remízové výsledky.

Někdejší kouč dánské jednadvacítky předpokládá, že budou chtít hrát domácí jako vždycky. "To znamená, že si bude chtít udržet míč, bude hrát agresivně, ofenzivně a bude i silná v obraně. Nastudovali jsme si Spartu a přesně tohle od ní očekáváme. Máme dvě různé strategie. Buď do toho od začátku půjdeme s rizikem a budeme strašně tlačit, nebo začneme na jistotu a na tlaku budeme přidávat postupně. Tuto strategii pravděpodobně uplatníme. Tak na utkání reagujeme ve většině případů," uzavřel na aktualne.cz šéf jedenáctinásobného mistra dánské Superligy, jehož tým je po sedmnácti kolech na průběžné třetí pozici s pětibodovou ztrátou na vedoucí Midtjylland, jemuž před pár dny podlehl 0:2.

Slavia v Berlíně a s Boleslaví, Sparta s Bröndby a s Bohemkou, Plzeň s Libercem, Real - Atlético

Zdroj: aktualne.cz