Exslávista Trunda už řediteluje v Boleslavi: Je tu neskutečné zázemí v počtu kvalitních hřišť a tréninkových podmínek

Exslávista Trunda už řediteluje v Boleslavi: Je tu neskutečné zázemí v počtu kvalitních hřišť a tréninkových podmínek

Mladá Boleslav má od prosince nového generálního ředitele, jímž se stal David Trunda (45), jenž současně zasedl i mezi členy představenstva.

Bývalý generální ředitel slavie, který pracoval i v hokejové Kometě Brno či v tenisové Spartě, se domluví hned osmi různými jazyky a tým z města automobilů považuje za klub s obrovským potenciálem.

"Od svého působení v pražské Slavii sleduji FK Mladá Boleslav. S jeho prezidentem panem Dufkem jsem v kontaktu od konce působení v hokejové Kometě Brno. Potkávali jsme se často a bavili o tom, jak by se dal mladoboleslavský fotbalový klub rozvíjet," pronesl na webu fkmb.cz Trunda, který převzal vedení a řízení celé značky se záměrem rozvíjet nejen sportovní, ale marketingové aktivity.

 "Je důležité říct, že chceme vybudovat klub, který bude hráče vychovávat, rozvíjet a nabízet jim vzdělání, aby mladí fotbalisté, kteří sem přijdou, kvalitně trénovali pod vedením profesionálů od útlého dětství až po juniorskou kategorii s perspektivou přestupu do dospělého týmu a s vidinou zaměstnání po skončení hráčské kariéry. V Mladé Boleslavi jsou podmínky pro vytvoření sportovní akademie zcela jinak, než je obvyklé ve většině tuzemských klubů."

V aktuálně sedmém celku Fortuna:ligy by měl strávit nejbližší čtyři roky. "Vytvořit pro dnešní dobu důležitou funkční akademii, v níž děti budou mít možnost rozvíjet své dovednosti nejen ve fotbale, atletice, gymnastice, ale i ve vzdělávání se, zkrátka ve všem, co utváří mladého sportovce v charakterního člověka. Samozřejmě chci být součástí i toho, aby fotbalový prvoligový i juniorský tým dosáhly na co nejvyšší tuzemské příčky. S tím souvisí spolupráce s lidmi, se kterými se dlouhodobě znám, jako je třeba Jirka Plíšek, současný sportovní ředitel klubu i akademie," zaznělo z úst Trundy, jenž se svého času podílel i na pořádání prestižních golfových akcí.

Velmi důležitá bude podle něj komunikace s hlavními partnery. "V Mladé Boleslavi jsou podmínky pro vytvoření sportovní akademie zcela jiné, než je obvyklé v tuzemských klubech. Je tady neskutečné zázemí v počtu kvalitních hřišť a tréninkových podmínek. A je tady synergie s hlavními partnery i městem. Čeká nás spousta společné práce, aby vše do sebe koncepčně zapadalo," uzavřel na fkmb.cz zkušený sportovní manažer, jenž se narodil v severomoravském Šternberku.

Slavia by prý občas potřebovala Kruseho. Nemůžeme udělat faul nebo ruku, aby se nekopala penalta, varuje Trpišovský

Zdroj: fkmb.cz