Střelec Řezníček: V Brně mě začal fotbal zase bavit, postup už dotáhneme do konce

Střelec Řezníček: V Brně mě začal fotbal zase bavit, postup už dotáhneme do konce
ROZHOVOR

I jeho zásluhou čekají brněnskou Zbrojovku nanejvýš klidné svátky. V tabulce druhé nejvyšší soutěže má totiž luxusní náskok deseti bodů na duo hladových vlčáků Sparta B – Líšeň, takže jen málokdo pochybuje o tom, že v létě stvrdí vytoužený návrat mezi elitu. Třiatřicetiletý Jakub Řezníček přispěl ke komfortní situaci hned deseti góly a potvrdil, že moravská půda je pro něj zemí zaslíbenou. Přečtěte si, jak úvodní část ročníku zhodnotil v rozhovoru pro eFotbal.


„Spokojenost samozřejmě panuje, byť ne všechny zápasy se povedly tak, jak se povést měly S bodovým náskokem jsme ale samozřejmě spokojeni,“ prohlásil Řezníček, jenž se od vedení Teplic v květnu suše dozvěděl, že se vzhledem ke svému věku ocitnul na listině nepotřebných hráčů.

Tak podnikl comeback zpátky do Brna a na podzim jasně dokázal, že se s ním zkrátka musí stále počítat. „Nevracel jsem se proto, abych si tu hnil svoje vlastní statistiky. Přišel jsem, aby se nám podařilo postoupit. To je hlavní cíl můj i celého mužstva. Je ale pravda, že mě tu fotbal začal zase bavit. A věřím, že na hřišti to bylo vidět. Dá se říct, že jsem tady dostal novou chuť do fotbalu,“ poznamenal Řezníček, který je druhým nejlepším kanonýrem FNL.

O jeden zásah má více má na kontě jen Denis Alijagič z Vlašimi, jehož se matador Zbrojovky pokusí na jaře předehnat. „Bylo by to fajn, ale určitě to pro mě není životně důležité. Nijak moc to neřeším. Pro mě jsou fakt stěžejní výsledky Brna, o ty mé až tolik nejde,“ řekl přesvědčivě.

Je jasné, že cokoliv jiného než přímý postup Zbrojovky zpět do ligy by bylo ohromným zklamáním.
„Nic jiného si nepřipouštíme už od začátku sezony. Okamžitý návrat o soutěž výš je jasný cíl, který jsme si tady v létě všichni stanovili. A vzhledem k tomu náskoku, co máme, bychom to už měli zvládnout. Když i na jaře budeme k zápasům přistupovat stejně jako doteď, tak věřím, že to dotáhneme do konce,“ pronesl ostřílený útočník.

Vítaným zpestřením pak pro něj i všechny ostatní z mužstva byly hned dva hokejové zápasy, které fotbalisté Brna po podzimu mezi sebou odehráli. „Já absolvoval jen jeden, a to na mé pozici útočníka. Ale musím říct, že ve fotbale mi to jde mnohem lépe. Na ledě jsem se trošku trápil a gól jsem nedal ani jeden. Navíc proti nám stali mladší kluci a ti nás celkem vycvičili. Takže jsme prohráli,“ přiznal se s tím, že druhý duel už radši sledoval ze střídačky. „Trochu mě pobolívala třísla, tak jsem zůstal v civilu a otevíral vrátka,“ usmál se.

Teď už se hlavně těší na zaslouženou dovolenou a samozřejmě vánoční svátky, které u Řezníčků prakticky začaly už teď. „S manželkou už máme všechno koupené i nachystané, takže si užíváme pohodu a těšíme se na Štědrý den. Navíc máme dvě malé holky, takže Vánoce u nás budou především o nich,“ uzavřel fantóm Zbrojovky.