Hvězda Unionu Kruse po exitu se Slavii: Zasloužili jsme si vypadnout

Hvězda Unionu Kruse po exitu se Slavii: Zasloužili jsme si vypadnout

Před dvaceti lety si zahráli pohár UEFA jako třetiligoví (nárok jim vznikl na základě prohraného finále se Schalke jdoucím do Ligy mistrů), letos se Union Berlín do Evropy vrátil. Pouze na podzim. Stopku pro jaro mu vystavila Slavie. Němci přesto účast v Konferenční lize berou jako velkou zkušenost.

 

Až do poslední chvíle měli šanci na postup. Stačilo jednou překonat Aleše Mandouse v bráně slávistů a na jarní play-off Konferenční ligy se mohli připravovat místo v Edenu v Berlíně. Na druhou stranu, po závěrečném hvizdu rozhodčího Němci nehledali žádné výmluvy. "Zasloužili jsme si vypadnout z Konferenční ligy. Samozřejmě bychom rádi vyhráli, rádi bychom postoupili. Ale když se podíváte na všech šest zápasů, dvě výhry jsou prostě málo," zhodnotila celkové působení Unionu v Konferenční lize ofenzivní hvězda domácích Max Kruse.

Podobně to viděl i kouč domácich Urs Fischer. Ten zápasu přiřadil nejvyšší prioritu a i v nabitém programu poslal do hry nejsilnější možný tým, který se oproti poslednímu zápasu bundesligy lišil jen na dvou pozicích. "Věřím, že jsme v tomto tažení také zaplatili lekci," komentoval po zápase celý evropský zážitek Fischer. "I to jsou zkušenosti, které si musíte odnést," dodal Švýcar. "Už samotná kvalifikace byla výjimečná, kdo by si pomyslel, že to dokážeme?"

Podle německých fotbalových komentátorů hře domácích chyběla především přesnost. ”Prostřednictvím Beckera a Taiwa Awoniyiho měl Union několik slibných přechodových situací, ale poslední přihrávka nebyla dostatečně precizní,“ konstatoval kupříkladu reportér Kickeru. Němečtí komentátoři se po zápase taktéž shodovali, že Slavia oproti pohárově neobouchaným Berlíňanům prokázala zkušenosti z evropských soutěží a v posledních dvaceti minutách Union v podstatě k ničemu zásadnímu nepustila. Na další pohárovou zkušenost si tak berlínský tým bude muset počkat.  Možná nikoliv další dvě dekády. V letošní sezóně po 14 kolech zatím okupuje šestou příčku zajišťující postup do Konferenční ligy, přičemž je v tuto chvíli jen pouhé dva body za místem zaručujícím nejprestižnější Ligu mistrů.

zdroj: Kicker