Řezníkovi by prý jeho čísla mohli závidět i ofenzivní záložníci nebo klidně útočníci...

Řezníkovi by prý jeho čísla mohli závidět i ofenzivní záložníci nebo klidně útočníci...

Svého času byl dvaatřicetiletý krajní bek Radim Řezník členem širšího reprezentačního kádru a nezpochybnitelnou oporou západočeské Vikstorie.

Po třicítce však v Doosan aréně vydobytou pozici ztratil a kromě "leštění" lavičky byl dokonce letos na jaře zapůjčen v Mladé Boleslavi.

Další výraznou šanci však udělil rodákovi z Českého Těšína Michal Bílek, který ho do základu vrátil a on se mu za to odvděčil statusem nejproduktivnějšího zadáka Plzně.

K tomuto datu je na čtyřech brankách a třech gólových asistencích, což je na dvanáct pobytů v základní sestavě velmi slušná vizitka.

"Výborná práce, tahle čísla by mu mohli závidět i ofenzivní záložníci nebo klidně útočníci. Nevím, jestli je to v jeho dvaatřiceti přímo na reprezentaci, ale je to hezký příběh," nechal se slyšet Deníkem Sport citovaný osmačtyřicetiletý internacionál Jan Koller.

A protože je pořád docela rychlý, vyklízet pozice hned tak nemusí. "Už to vypadalo, že je na odchodu, navíc na jaře hostoval v Boleslavi. Ale od trenéra Bílka dostal v Plzni novou šanci a teď je klíčovým mužem týmu. Snad mu to takhle půjde dál," doplnil na isport.blesk.cz někdejší obávaný kanonýr Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu i Monaka.

Slavia se stala podzimním mistrem. Je jen otázkou, o kolik bodů či gólů. A kdo tu vůbec mluvil o milionu korun?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.