Rekonstrukce pardubického stadionu už běží, majitel Pitter slíbil prvoligovou příslušnost i v roce 2023

Rekonstrukce pardubického stadionu už běží, majitel Pitter slíbil prvoligovou příslušnost i v roce 2023
OBSAHUJE VIDEO

V úvodu tohoto týdne byla v Pardubicích slavnostně zahájena rekonstrukce tamního 90 let starého stadionu, jehož by měla východočeská značka naplno využít již za necelých třináct měsíců, čili od ledna 2023.

Aktu na Letním stadionu se účastnil i první muž českého fotbalu Petr Fousek. "Bylo mi ctí přijet, protože v posledních letech je výstavby nebo rekonstrukcí infrastruktury ve fotbale v České republice málo. Takových projektů, který vzniká v Pardubicích, si proto musíme vážit. Zároveň jsem chtěl podpořit vedení místního klubu FK Pardubice, jeho jednání ohledně rekonstrukce stadionu v minulosti nebyla jednoduchá." pronesl na webu facr.fotbal.cz předseda FAČR.

Na první pilíř nově vznikající tribuny Fousek symbolicky poklepal jak se zástupcem zhotovitelské firmy, tak s pardubickým primátorem Martinem Charvátem, prezidentem pardubického celku Vladimírem Pitterem či předsedou Pardubického krajského fotbalového svazu René Živným.

"Věřím, že se projekt dotáhne do konce tak, aby se Pardubice mohly vrátit z Dolíčku, kde nastupují ke svým domácím zápasům, na svůj vlastní stadion. Veřejnost si dnes fotbalové Pardubice spojí především s prvoligovou příslušností, ale je zde také třeba vnímat i silný Krajský fotbalový svaz v čele s předsedou René Živným, mnoho kvalitních mládežnických projektů včetně přítomnosti Regionální fotbalové akademie. Je tedy na místě myslet také na tuto oblast i amatérský fotbal v daném místě," doplnil na stránkách fotbal.cz Fousek, jenž by si ve městě dostihů a perníku dokázal později představit také reprezentační akce různých úrovní.

Primátor Charvát věří, že Pardubice dodrží svůj závazek a na jaře 2023 se bude hrát ve městě prvoligový fotbal. Výše zmíněný předseda představenstva Pitter se jeho slov nelekl. "Za nás mohu slíbit, že v roce 2023, až bude stadion dobudován, sem přivedeme první ligu. Pro nás je pondělí významným dnem, je to mezník v historii našeho klubu. Vždy jsme chtěli hrát pro pardubické diváky a naše cíle a sny se mění v realitu. Je to pro nás velký závazek, děkujeme městu za to, že rekonstrukce pokračuje. A děkuji všem, kdo nás podporovali a podporují, nejen městu a dalším partnerům, ale také akcionářům, kteří do práce v klubu dávají srdce a všechnu energii," uzavřel majitel celku, který je po osmnácti kolech této sezony až čtrnáctý.

Jak Slavia kupovala Stanciua, aby se to nedozvěděl Tydýt ze Sparty. Berbr: „Nemůžu za Mynářem na Hrad s holou p.delí“

Zdroj: facr.fotbal.cz, fkpardubice.cz