Xavi vysekl soupeři v Evropské lize pochvalu. Barcelona má dva měsíce na to, aby se zlepšila

Xavi vysekl soupeři v Evropské lize pochvalu. Barcelona má dva měsíce na to, aby se zlepšila

Xavi po losu Evropské ligy přiznal, že Neapol považuje za jednoho z nejtěžších soupeřů. Podle jeho slov Barcelona nezažívá nejlepší časy a jako cíl je návrat do Ligy mistrů.

Los byl nemilosrdný. „Los pro nás nebyl příznivý. Neapol má úroveň Ligy mistrů, je to jeden z nejtěžších soupeřů, co jsme mohli dostat. Bude to další pocta Maradonovi. Stále nám do zápasu zbývají dva měsíce, tak musíme doufat, že se do té doby zlepšíme,“ konstatoval Xavi, jehož slova nabídl web forcabarca.sk.

„Barcelona se nenachází v nejlepších časech. Je potřeba vrátit do týmu radost, hrdost a tento rok dobře ukončit. Musíme jít stejným směrem a být pozitivně naladěni,“ pokračoval jednačtyřicetiletý někdejší záložník.

„Pracujeme tvrdě na tom, aby pozice Barcelony ve světě fotbalu byla opět co nejlepší a aby mužstvo hrálo v Lize mistrů, to je základ. Nyní je však naší realitou Evropská liga. V této soutěži musíme bojovat o vítězství, abychom se co nejdříve vrátili do Ligy mistrů. Cílem je vrátit Barcelonu na její místo mezi ty nejlepší,“ citoval web forcabarca.sk slova Xaviho.

Zdroj: forcabarca.sk, fcbarcelona.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.